Piotruś i Wilk – bajka muzyczna

20.02. W piątek w Ełckim Centrum Kultury będzie można obejrzeć spektakl inspirowany muzyczną bajką Prokofiewa.

Reżyser o spektaklu:

„Czy Wilk jest zły?

Niemal 80 lat temu Sergiej Prokofiew napisał bajkę muzyczną, w której poszczególne instrumenty ilustrowały działania każdej z postaci. Obój dla przykładu był kaczką, skrzypce to Piotruś, a akcjom Wilka towarzyszyły dźwięki waltorni. Historia chłopca, który sam ruszył do lasu, by pokonać owego wilka była jedynie pretekstem dla muzycznych popisów orkiestry i baletu.

Twórcy „Piotrusia i Wilka” zainteresowali się tą pobieżnie potraktowaną historią i postanowili dociec, co tak naprawdę mogło wydarzyć się między bestią a małym (no, nie aż tak znowu małym…) chłopcem. Jakie wartości reprezentuje Las, a jakie Miasto? Czy Zoo to faktycznie najlepsze miejsce dla Wilka? I czy Wilk jest tylko „złym wilkiem”, czy może kimś więcej? Czy Las pozbawiony Wilka będzie nadal równie zagadkowy i pociągający tajemniczym pięknem?

Staraliśmy się odpowiedzieć sobie na te i inne pytania, i z owych pytań i odpowiedzi urodziła się bajka – o dorastaniu, dojrzałości i równowadze panującej w naturze… bajka o Piotrusiu i Wilku.”

Termin:

20 lutego 2015 r.
(piątek)
godz. 10:00
godz. 18:00

Miejsce:

sala widowiskowa
Ełckiego Centrum Kultury

Bilet:

12 zł