Oskarowy weekend w kinie ECK – konkurs

21-22.02. Oskarowy weekend w kinie ECK. Na ekranie pojawią się: „Lewiatan”, „Niezłomny”, „Gra tajemnic”.

„Lewiatan” – Kola mieszka z młodą żona Lilą i nastoletnim synem Romą w małym miasteczku nad morzem w północnej Rosji. Ma stary drewniany dom, położony nad zatoką, który odziedziczył po ojcu. Mer miasteczka Wadim Szelewiat, w którego gabinecie wisi na ścianie portret Władimira Putina, wygrał z Kolą sprawę sądową i zamierza wyrzucić go z domu. Na pomoc przybywa Dimitri – znajomy prawnik z Moskwy, który wie jak uratować majątek Koli. Rozpoczyna się walka o przetrwanie ze skorumpowaną strukturą władzy, która zaczyna być coraz bardziej agresywna. Sytuacja się komplikuje, gdy prawnik okazuje się kochankiem Lili. Brutalna miasteczkowa klika zmusza go do wyjazdu, a rodzina Koli zostaje sam na sam z bezwzględnym, pożerającym wszystko Lewiatanem, którym okazuje się współczesna Rosja.

„Niezłomny” – Film na podstawie bestsellerowej książki Laury Hillenbrand. Dzięki pomocy rodziny Zamperini (Jack O’Connell) został jednym z najlepszych biegaczy. II wojna światowa przekreśliła jego plany bicia rekordu świata na dystansie 1 mili i rzuciła nad Pacyfik. Jego samolot został zestrzelony, 47 dni dryfował na oceanie, przeżył 2 lata w japońskich obozach jenieckich.

„Gra tajemnic” – Historia niezwykle utalentowanego Alana Turinga, brytyjskiego matematyka, który w kluczowym momencie II wojny światowej złamał niemiecki kod Enigma. Zespół najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pracuje pod okiem genialnego Alana Turinga nad złamaniem skomplikowanego kodu, którym posługują się naziści. Ich niesamowite dokonania, oparte częściowo na pracy polskich naukowców, pozwalają położyć kres najbardziej okrutnej wojnie w historii dużo wcześniej, niż wydawało się to możliwe. Po tych wydarzeniach Turing w blasku chwały przystępuje do badań, których efektem będzie największa rewolucja naszych czasów – powstanie komputera. Mimo niesamowitych zasług, ekscentryczny geniusz wpadnie w poważne kłopoty, które doprowadzą do nieoczekiwanego zwrotu w tej fascynującej historii…

Terminy:

21 lutego, godz. 17.00 – Lewiatan

21 lutego, godz. 20.00 – Niezłomny

22 lutego, godz. 20.00 – Gra tajemnic

Miejsce:

sala kinowa
Ełckiego Centrum Kultury

Bilet:

15 zł

KONKURS:

Dla naszych Czytelniczek mamy 6 biletów od ECK: po dwa bilety na każdy seans.

Mają szanse otrzymać je te osoby, które polubią nas na FB – jeśli jeszcze tego nie zrobiły i odpowiedzą na pytanie:

Jakie filmy będą wyświetlone w ramach Oskarowego weekendu w ECK.

Bilety trafią do osób, których mail dotrze jako pierwszy, piąty i dwudziesty.

Maile wysyłajcie na adres: redakcja@kobiecyelk.pl.

Jedna osoba może wysłać jeden mail.

Konkurs rozstrzygnięty!

Bilety wygrały: Magdalena J., Katarzyna B., Asia K.

Gratulujemy! Wszystkim dziękujemy za udział.