Oszczędzanie przez nocowanie – hotele w Warszawie

Warszawa kojarzy się raczej z wysokimi cenami. Nie ulega wątpliwości, że w porównaniu do mniejszych miast ceny choćby w niektórych restauracjach są niewspółmiernie wysokie. Jednak nie można się tym zrażać i jeśli dobrze poszukamy, co wbrew pozorom nie jest wcale takie czasochłonne, znajdziemy atrakcyjne oferty na noclegi w tym mieście. Jak zatem oszczędzać na hotelach, tak aby jakość nadal nas zadowalała, a ceny nie doprowadziły o zawrót głowy?

Korzystaj z wyszukiwarek internetowych

Internet to takie miejsce, że im więcej danych wkładasz, tym lepsze wyniki otrzymujesz. Wyszukiwarki są tego najlepszym przykładem – im więcej ofert hotelowych, tym lepsze dopasowanie do Ciebie, Twoich oczekiwań oraz możliwości finansowych. Dodatkowym profitem będą informacje, jakie zostawiają sami goście hotelowi – dzięki temu w prosty sposób dowiemy się czy hotel, który nas interesuje ma ofertę dostosowana do naszych oczekiwań.

Szukanie ofert specjalnych

Wyszukiwarki pozwalają w szybki i prosty sposób znaleźć oferty specjalne i promocje. Jednak w tym wypadku trzeba być ostrożnym. Dlaczego? Po pierwsze warto porównać ceny początkowe oferowane przez dany hotel z cenami innych placówek o takim samym standardzie. Bardzo często zdarza się, że oferta promocyjna jest wyższa niż regularna cena pokoju w innym hotelu. Marketing wykorzystuje nasza skłonność do szukania superofert oraz pochopności w podejmowanych decyzjach. Po drugie – warto zainteresować się stroną domową danego hotelu, ponieważ porównywarki nie są dokładne. Na stronie może się okazać, że możesz liczyć na obniżkę ceny tylko i wyłącznie z tytułu wcześniejszej rezerwacji, czy pobytu dłuższego niż trzy dni. A nie zawsze takie informacje pojawiają się w wyszukiwarkach.

Karty lojalnościowe

Jeżeli często podróżujesz, dobrym pomysłem może być założenie karty lojalnościowej. Dzięki takiej karcie będziesz mógł zarezerwować nocleg w okazyjnej cenie. Zazwyczaj zniżki nie są duże, jednak sumując ilość nocy może okazać się, że zaoszczędziliśmy całkiem sporą sumę pieniędzy.

Hotel z restauracją

Hotele posiadające swoje własne restauracje mogą oferować ciekawe promocje dotyczące wyżywienia: śniadanie wliczone w cenę pokoju czy też deser w hotelowej restauracji dla dziecka oferowany każdego dnia pobytu. Best Western Hotel Felix zdradza: „Klienci często mają liczne pytania dotyczące pobytu dziecka w hotelu, menu restauracji dostosowanego do dziecięcego gustu czy odpowiedniego zaplecza. Hotele w Warszawie w dużej mierze są przygotowane do przyjmowania rodzin z dziećmi. Do zweryfikowania tego standardu służy certyfikat Hotel Przyjazny Rodzinie. Warto zweryfikować jakie hotele znajdują się na liście – dzięki temu będziemy mieli pewność, że otrzymamy ofertę w przystępnej cenie oraz obsługę na wysokim poziomie”.

Jak widać, czasem warto poświęcić trochę czasu i energii na znalezienie odpowiedniego miejsca – tak, by zaoszczędzić sobie nerwów i, co najważniejsze – gotówki. Lepiej przecież wydać te zasoby na małe przyjemności…