Nowa branża premiowana w Narodowej Loterii Paragonowej

Polacy coraz częściej zabierają paragony, a więc założenia edukacyjne Ministerstwa Finansów powoli zaczynają się spełniać. Niesłabnące zainteresowanie Narodową Loterią Paragonową podsycają kolejne losowania w branżach premiowanych. W drugim kwartale 2016 warto szczególnie zwrócić uwagę na zabranie dowodu sprzedaży od mechanika i wulkanizatora. A już 18 kwietnia poznamy zwycięzcę nagrody specjalnej, która zostanie przyznana za paragon z gabinetu lekarskiego bądź stomatologicznego.

posnet-ergo-kasa-fiskalna-w-warsztacie-samochodowymLoteria Ministerstwa Finansów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem konsumentów przez ostatnie pół roku. Dodatkową zachętę stanowi wartość puli nagród przewidzianych w najbliższej odsłonie zabawy o łącznej wartości 95 552,50 złotych. Posiadacz wylosowanego paragonu otrzyma samochód osobowy Opel Insignia.

18 kwietnia drugie losowanie nagrody specjalnej

Regulamin Narodowej Loterii Paragonowej przewiduje losowanie nagrody specjalnej w każdym kwartale. Opel Insignia przyznawany jest temu uczestnikowi zabawy, który w określonym czasie zarejestruje paragon z bieżącej premiowanej branży. Ale, co ważne, nie każdy dowód sprzedaży kwalifikuje do wzięcia udziału w losowaniu.

W loterii Ministerstwa Finansów można zarejestrować dowolną liczbę paragonów fiskalnych. Niemniej, trzeba pamiętać o tym, aby dokonać zgłoszenia w miesiącu, w którym doszło do zakupu produktu lub usługi. Co więcej, na stronie internetowej akcji można rejestrować jedynie paragony fiskalne. Innego rodzaju wydruki, np. faktury VAT lub potwierdzenia płatności kartą, nie pozwalają na wzięcie udziału w loterii. Zasady te dotyczą także losowania nagrody specjalnej – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Od 1 stycznia do 31 marca 2016 roku branżą premiowaną były prywatna praktyka lekarska i dentystyczna. Losowanie, które odbędzie się 18 kwietnia, wyłoni zwycięzcę spośród korzystających z tych właśnie usług. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Regionalna. Nagrania z losowania nagrody specjalnej zostaną zamieszczone na profilu Narodowej Loterii Paragonowej w serwisie internetowym YouTube.

Zmiana branży premiowanej w loterii MF

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 roku będzie można gromadzić dowody sprzedaży z nowej branży premiowanej. Ministerstwo Finansów nagrodzi paragon wystawiony w ramach konserwacji i naprawy samochodów osobowych oraz sprzedaży detalicznej części i akcesoriów do pojazdów samochodowych. Losowanie kolejnego auta o wartości 95 552,50 złotych zaplanowano na 18 lipca br.

Przez najbliższe 3 miesiące warto zwracać szczególną uwagę na to, jakie dokumenty potwierdzające dokonanie transakcji są wystawiane w warsztatach samochodowych oraz punktach wulkanizacji. Idea branży premiowanej, jak i całej loterii, nie ogranicza się tylko do rywalizacji o nagrody. Paragon fiskalny jest dowodem na to, że przedsiębiorca, który powinien rejestrować obrót ze sprzedaży na rzecz klientów indywidualnych, prowadzi swoją działalność zgodnie z przepisami i odprowadza należne podatki – podkreśla ekspert PCKF.

Kształcenie poprzez nagradzanie

Przez zaledwie 4 miesiące trwania loterii, zgodnie z danymi udostępnionymi przez Ministerstwo Finansów, zostało zarejestrowanych niemal 56 000 000 paragonów fiskalnych. W ciągu pół roku trwania akcji, rośnie świadomość wagi niewielkiego dokumentu dla rozwoju gospodarki. Każdy zarejestrowany paragon to także dowód powstawania dobrego nawyku wśród konsumentów. Organizator Loterii może więc pochwalić się nie tylko akcją o charakterze rozrywkowym, ale i ważniejszym, edukacyjnym.1 komentarz

  1. gbryśka
    kwi 15, 2016 @ 18:07:22

    Mało kobieca ta branża ale powinnam niedługo wymienić olej więc jakiś tam paragon z jeden może będzie z premiowanej branży narodowej loterii paragonowej ministerstwa finansów
    http://www.motofakty.pl/artykul/paragon-od-mechanika-wez-i-wygraj-auto.html