Naturalne dezodoranty – co je wyróżnia?

Coraz więcej osób docenia właściwości naturalnych kosmetyków, które nie tylko nie podrażniają skóry, ale mają na nią pozytywny wpływ. Dezodorant szczególnie ten w postaci roll-on to bardzo osobisty kosmetyk, którego działanie należy dobrać pod kątem indywidualnych preferencji. Naturalne dezodoranty bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku alergików, których skóra nie toleruje wielu sztucznych składników dodawanych do dezodorantów. Szczególnie problematyczne bywa dla nich używanie dezodorantu w postaci sprayu. Dezodorant naturalny w tej postaci nie jest tak drażniący jak ten klasyczny, ze względu na obniżoną zawartość alkoholu, to także zaleta ze względu, na którą warto zwrócić uwagę na naturalne kosmetyki.

girl-1307421_640Jaki jest naturalny dezodorant?

Charakterystyczne dla naturalnych dezodorantów jest to, że posiadają bardzo prosty skład, w którym chemiczne dodatki i sztuczne barwniki są ograniczone niemal do zera. Naturalny dezodorant zazwyczaj nie posiada również wcale zapachu lub jest on bardzo delikatny.

Naturalny dezodorant, taki jak Invisible Bwc Floral Fresh Garnier został wzbogacony o wulkaniczny minerał Mineralite TM. To wyjątkowy i pioniersko użyty w kosmetologii minerał, który idealnie absorbuje pojawiający się pot. Dzięki niemu skóra pozostaje sucha i świeża nawet przez 72 godziny.

Ze względu na bardzo naturalny skład dezodoranty tego typu nie powodują zatykania gruczołów obecnych w skórze, dzięki czemu może ona swobodnie oddychać. Wiele dezodorantów tradycyjnych zapycha ujścia kanalików potowych, co sprawia, że dochodzi do ich podrażnienia i stanów zapalnych. W przypadku użycia tego typu dezodorantu można liczyć nawet na gojenie drobnych ranek i przyspieszanie regeneracji skóry także po goleniu. To dezodoranty bez aluminium i parabenów, które to bywają oskarżane o działanie drażniące skórę, a nawet rakotwórcze.

Zalety naturalnego dezodorantu

Zaletą tego typu dezodorantów jest bez wątpienia bardzo niskie ryzyko wywołania podrażnień skórnych. To ważne szczególnie we wrażliwej okolicy pach, która często ulega podrażnieniu z powodu użycia drażniących kosmetyków, bądź na skutek depilacji niechcianego owłosienia.

Naturalne dezodoranty bardzo często pozbawione są drażniącego skórę i wysuszającego alkoholu. Wybierając dezodorant należy, więc zwrócić uwagę na jego zawartość w składzie kosmetyku. To alkohol najczęściej odpowiedzialny jest za uczucie ściągnięcia skóry i powodowanie dyskomfortu pod pachami prowadzącego do intensywnego drapania się

Większość naturalnych dezodorantów pozbawiona jest jakiegokolwiek zapachu. Z jednej strony jest to skutek ograniczenia perfum, które również składają się z alkoholu, a z drugiej postawienie przez producentów na naturalny zapach kosmetyku. Nie oznacza to jednak, że naturalny dezodorant nie zabezpiecza pach przed nieprzyjemnym zapachem potu. Większość z nich posiada w sobie składniki skutecznie absorbujące pot. Pot jest wynikiem przemiany materii i to substancja, której powstawanie jest procesem całkowicie naturalnym. Problem nieprzyjemnego zapachu pojawia się w momencie, gdy na włoskach pokrywających pachy zaczynają osadzać się bakterie rozkładające pot. To w wyniku ich działalności powstaje nieprzyjemny zapach.

Naturalny dezodorant skutecznie chroni przed potem, mimo, że jest najczęściej pozbawiony chlorowodoru glinku, który często jest wykorzystywany w mocniejszych antyperspirantach walczących z nadmiernym poceniem. Dzięki właściwościom absorpcyjnym skutecznie pochłania pot, dzięki czemu skóra pod pachami pozostaje sucha.

Co więcej naturalne dezodoranty nie pozostawiają śladów na ubraniach. Ze względu na wykorzystanie jedynie naturalnych składników, nie wchodzą one w reakcję z materiałem, co nie powoduje pozostawiania żółtych plam na ubraniach białych, smug na czarnych i odbarwiania kolorowych tkanin.