Dotleń swoją skórę na wiosnę!

Okres zimowy i wczesnowiosenny, kiedy za oknem dominują niekorzystne warunki atmosferyczne, odchodzi powoli w niepamięć. Niemniej, chłodniejsze dni często zostawiają po sobie ślad – przesuszoną, szorstką i pozbawioną blasku skórę. Są różne sposoby nawilżania i rewitalizowania zewnętrznej powłoki naszego ciała, lecz wyjątkową skutecznością charakteryzują się kuracje dotleniające.

dotlenienie-organizmu-i-nawilzenie-skory-w-salonie-kosmetycznymO skórę całego ciała należy dbać o każdej porze roku. Praktyka pokazuje jednak, że chłodniejszym miesiącom często towarzyszy rozleniwienie. Zazwyczaj nie przywiązujemy wtedy aż tak dużej wagi do obszarów, które są przecież schowane pod warstwami ubrań. A brak odpowiedniego nawilżania może doprowadzić do znacznego wysuszenia i utraty elastyczności skóry. Co zrobić, aby przywrócić cerze piękny, zdrowy i naturalny wygląd? W okresie wiosennym dużą popularnością cieszą się zabiegi dotleniające, które są wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych: oxybrazja oraz infuzja tlenowa.

Dlaczego akurat tlen?

Bez tlenu trudno o powstanie i rozwój jakiegokolwiek życia. Pierwiastek ten występuje naturalnie w przyrodzie i jest niezbędny do funkcjonowania niemal wszystkich organizmów na powierzchni Ziemi. Nasza skóra także o tym wie, a jej niedotlenienie może się objawiać na różne sposoby – utratą elastyczności, powstawaniem zmarszczek, szarzeniem czy też podatnością na infekcje. Na zwiększenie obecności tego życiodajnego gazu w naszym organizmie z pewnością wpłynie wzmożona aktywność fizyczna oraz nauka prawidłowego oddychania. Jeżeli jednak zależy nam na działaniu w konkretnych obszarach ciała, np. w okolicach twarzy, szyi oraz dekoltu, warto skorzystać z precyzyjnych metod.

Oxybrazja i infuzja tlenowa to kuracje pielęgnacyjne, które pozwalają odświeżyć, oczyścić i ujędrnić skórę po okresie zimowym. Obydwie metody są bezinwazyjne i dają zadowalające rezultaty już po jednej wizycie w gabinecie. Dlatego mogą być stosowane także przed ważnymi wydarzeniami, jako „bankietowe”. Długofalowe dotlenienie skóry zapewni jednak seria zabiegów – wyjaśnia Anita Święconek, kosmetolog salonu Qclinique w Warszawie.

Złuszczanie naskórka za pomocą soli fizjologicznej

Oxybrazja polega na powierzchownym złuszczaniu naskórka za pomocą aplikowanego pod wysokim ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej oraz powietrza. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się urządzenie, które emituje tlen hiperbaryczny. Peeling tego typu przyczynia się zarówno do złuszczenia martwych komórek naskórka, jak i regeneracji oraz odbudowy zewnętrznej warstwy naszego ciała. Kurację można także zastosować w przypadku leczenia zmian trądzikowych, zwalczania nadmiernego łojotoku skóry czy też niwelowania stanów zapalnych.

Oxybrazja, nazywana także peelingiem wodno-tlenowym, może być stosowana praktycznie przy każdym rodzaju cery. Kuracja z wykorzystaniem soli fizjologicznej dogłębnie oczyszcza i wygładza powierzchnię skóry, dotlenia, spłyca drobne zmarszczki, zmniejsza pory oraz plamy pigmentacyjne. I co najważniejsze, nie wywołuje podrażnienia lub zaczerwieniania złuszczanych obszarów – tłumaczy Anita Święconek.

Niewątpliwym atutem tej metody jest fakt, iż istnieje niewiele przeciwwskazań do jej wykonania. Nieliczne przeszkody to: stany zapalne organizmu, przewlekłe zapalenie zatok, gorączka, zakażenie bakteryjne, wirusowe lub grzybicze skóry. Z oxybrazji mogą więc także skorzystać kobiety w okresie ciąży bądź karmienia piersią.

Dotlenianie skóry popularne wśród gwiazd show-biznesu

Infuzja tlenowa cieszy się dużą popularnością wśród gwiazd światowego show-biznesu. Z metody tej korzystały m.in. Madonna, Eva Longoria, Jennifer Lopez, Naomi Campbell czy też Kate Perry. Takie zainteresowanie nie wzięło się jednak z niczego. Zabieg, który przy użyciu tlenu hiperbarycznego pozwala na wprowadzenie w skórę skoncentrowanych składników aktywnych, daje efekt natychmiastowego wygładzenia i odświeżenia. Co więcej, poprawia kontury twarzy, spłyca zmarszczki, odmładza oraz dogłębnie odżywia.

W zależności od problemów skóry, do infuzji tlenowej wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty kosmetyczne. Metodę tę można więc w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta. A dotlenienie i nawilżenie skóry nie jest jedynym rezultatem tej kuracji. Po wykonaniu infuzji cera staje się promienna i pełna blasku – podkreśla ekspertka salonu Qclinique.

Co oprócz wizyty w salonie kosmetycznym?

Odpowiednia ilość tlenu w organizmie ma ogromny wpływ na nasz wygląd, a w związku z tym – również na dobre samopoczucie. Dlatego każdej kuracji w salonie kosmetycznym powinna towarzyszyć większa aktywność fizyczna lub po prostu częstsze przebywanie na świeżym powietrzu. Z pewnością spotęguje to efekt końcowy. Ponadto, obecnie na polskim rynku są dostępne preparaty, które umożliwiają dodatkowe dotlenienie skóry w warunkach domowych. Dotyczy to w szczególności tych kosmetyków, które w swoim składzie zawierają związki zbudowane właśnie z tlenu. Niemniej, należy pamiętać, że zarówno niedobór, jak i nadmiar tego pierwiastka może być szkodliwy. Podczas wizyty w salonie warto więc skonsultować program pielęgnacji domowej z profesjonalnym kosmetologiem.