Najstraszniejsza noc w roku z Planet Cinema

Zjawiska paranormalne, nawiedzone domy i opętani ludzie to przerażający repertuar czekający na amatorów horrorów w pierwsze Halloween w Planet Cinema w Ełku. Nie zabraknie także konkursów na najstraszniejszy strój czy dynię.

W tegoroczne Halloween Planet Cinema w Ełku po raz pierwszy zaprasza na przerażający nocny maraton filmowy rozpoczynający się w piątek o nietypowej godzinie: 23.59. Kino przygotowało repertuar składający się z trzech filmów. Pierwszy z nich to Diabelska plansza Ouija, w którym bohaterzy po śmierci swojej koleżanki nawiązują kontakt z duchami. Reżyserem produkcji jest Stiles White, scenarzysta takich hitów, jak: Boogeyman (2005) i Zapowiedź (2009). Kolejny film Obecność, oparta na prawdziwej historii opowieść o parze badaczy zjawisk paranormalnych Edwardzie i Lorraine Warren. Małżeństwo zostaje poproszone o pomoc przez rodzinę, której dom jest nawiedzony przez demona. Ostatni film, który będzie moża zobaczyć tej nocy to Annabelle. Film inspirowany, podobnie jak Obecność, dokonaniami Eda i Loreine Warrenów. Mia dostaje od męża lalkę, która po napadzie na ich dom zostaje opętana. Mimo przeprowadzki kłopoty podążają za nimi.

– Celtyccy druidzi wierzyli, że w noc z 31 października na 1 listopada dusze zmarłych są najaktywniejsze i z łatwością mogą przenikać do świata żywych. Złe duchy odstraszano, przywdziewając przerażające maski – mówi Tomasz Brodowski, dyrektor kina Planet Cinema w Ełku. – Choć nie jest to polska tradycja, ludzie chcą odczuć dreszczyk emocji, jaki towarzyszył dawnym kulturom. Podczas filmów prezentowanych w ramach maratonu na pewno będą mieli ku temu okazję.

Klasyczne horrory to nie wszystko, czego widzowie Planet Cinema mogą spodziewać się tego wieczoru. Na amatorów grozy czekają także konkursy z nagrodami. Konkursy na najlepszy kostium oraz najstraszniejszą dynię rozpoczną się już godzinę przed seansem, pojawią się także w przerwach między filmami. Cena biletu na noc filmową to 32 złote. W skład karnetu wchodzą trzy seanse. Nie obowiązuje podział na bilety normalne i ulgowe oraz sprzedaż internetowa. Bilety nabyć można jedynie bezpośrednio w kasie kinowej. Obowiązuje także ograniczenie wiekowe: od 15 lat.

 Termin:

31 października,

godz. 23:59

Miejsce:

Planet Cinema

Bilet:

32 zł