Możesz oddać elektrośmieci

13.06. Tony elektrośmieci zalegają w polskich lasach i łąkach, tworząc dzikie wysypiska. Problem ten zwiększa swoją skalę, z roku na rok, co negatywnie odbija się na środowisku naturalnym. Dlatego warto zastanowić się, jak usprawnić polski system selektywnej zbiórki zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

O tym, jak groźne dla naszego środowiska są elektrośmieci słyszymy nieustannie. Każdego roku przybywa coraz więcej ton zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, które wyrzucane są w nieodpowiednie miejsca. Część z nich trafią na dzikie wysypiska w lasach i łąkach, co odbija się negatywnie na środowisku. Innym problemem związanym z elektrośmieciami, jest fakt, że ludzie często traktują je jak zwykłe odpady, wyrzucając urządzenia do zwykłych śmietników. Nawet najmniejsze elektrośmieci, które trafią na wysypiska mogą być niebezpieczne dla ludzi. Uwalniają się z nich  pierwiastki i związki, które zanieczyszczają wody i gleby. Dlatego urządzenia te powinny trafić do odpowiednich punktów selektywnej zbiórki.

Korzyść wynikająca z właściwego postępowania z elektrośmieciami jest wieloraka. Właściwie postępując z odpadami niebezpiecznymi, a do takich zaliczane są elektrośmieci, dbamy o to, by nasza planeta nie stała się elektrośmietnikiem dla naszych dzieci. Mieszkańcy Ełku mogą korzystać z mobilnego punktu zbiórki elektrośmieci, dzięki którym w prawidłowy sposób pozbędą się niepotrzebnych urządzeń. Dodatkowo oddając zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny można otrzymać kupony oświatowe, które przekazane wybranej przez siebie szkole wymieniane są na wartościowe pomoce dydaktyczne.

Gdzie w Ełku oddasz elektrośmieci Kiedy
ul. Sikorskiego 13 (parking przy CH Lidl) Każda druga sobota miesiąca
w godz. 9.00-14.00

13 czerwca (sobota)

W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: telewizor (powyżej 24 cali), pralka, lodówka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.