Męski punkt widzenia – prezent dla niej

W większości przypadków kupowanie prezentu na dowolną okazję to dla faceta męczarnia. Nie dość, że naturalnie łączy się to z bardzo nielubianą czynnością – zakupami to na dodatek nie bardzo wiadomo czego konkretnie szukać. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy prezent ma być dla Tej Jedynej i naprawdę zasadniczą sprawą jest to, żeby zrobił odpowiednio duże wrażenie – pozytywne oczywiście.

SSUCv3H4sIAAAAAAAEAJ2QPQ7CMAyFdyTuUGXuUFoQhatUDCa1ikVoUOKCEOrdyU8reWbL++zn+Pm73RSFuoInrc7FN6qgyZjJswMmOwZclQvHntg6AhNhZHOqKM/Ak0cfRyxIA+MQejNc/Os/XdbFWkjF4AglpUrB/HRNbEVz+bczPy5rFBhw1J+0sAji0CDkIF1uVfc3o3vIaC/q0QoNU09WpHxZDSYaGjH56UjTOAib5Rs6ebFwcvsQYLScNlmCqT6cNMpdU52OTVs1dX04Vvu2bkPK+Qe3kHwpygEAAA==

Po pierwsze nie szkodzić

Pierwsza naczelna zasada kupowania prezentów, nie ważne dla kogo i z jakiej okazji, jest taka, że podarunek musi być dopasowany do osobowości obdarowywanego. Dlatego, niezależnie od tego jaki rodzaj prezentu wybierzemy dobrze się zastanówmy czy styl podarunku pasuje do Ukochanej. Na przykład, skok ze spadochronem lub lot balonem prawdopodobnie nie uszczęśliwi dziewczyny ostrożnej i nie lubiącej sportów, szczególnie ekstremalnych lub mającej lęk wysokości. Tu przechodzimy płynnie do kolejnej kwestii – prezent ma cieszyć a nie pouczać. Dlatego bezwzględnie niedopuszczalne są książki typu „ Jak schudnąć i zmienić swoje życie…” oraz produkty, które sugerują potrzebę takich zmian – wyjaśnia specjalista ds. produktu Joanna Zielińska z firmy Pomysłowe.pl – Prezenty.

Diamenty – najlepszy przyjaciel kobiety

Biżuteria, niekoniecznie diamentowa, to zawsze bezpieczny prezent dla kobiety niezależnie od stopnia znajomości i stażu związku. Jednak i na tym polu kryje się kilka pułapek. Przede wszystkim prezent musi być dopasowany do okazji. Dlatego na urodziny lub walentynki odpowiedni będzie wisiorek, naszyjnik lub bransoletka, ale już nie pierścionek, który silnie kojarzy się z zaręczynami i jego wręczenie bez kluczowego pytania może prowadzić do niezręcznej sytuacji. Również prezent ostentacyjnie drogi może wprawić kobietę w zakłopotanie, szczególnie gdy w żadnym aspekcie nie odnosi się do jej osobowości. Na przykład, wręczenie efektownej broszki z białego złota i bursztynu za kilkaset złotych, dziewczynie, która takich ozdób nie nosi może okazać się bardzo złym pomysłem.

Prezent ma wyrażać jak wiele dla nas znaczy obdarowywana osoba nie przez swoją wartość pieniężną, ale przez osobiste znaczenie jakie mu nadamy. Dlatego dużo lepszym pomysłem jest wisiorek lub bransoletka z wygrawerowanymi inicjałami lub dedykacją nawiązującą do wspólnych przeżyć.

Wspólne chwile

Podwójny bilet do kina, teatru, na koncert ulubionego zespołu lub dowolne wydarzenie to zwykle świetny pomysł. Najłatwiejszy do zrealizowania w związkach o dłuższym stażu, gdy doskonale znamy upodobania i marzenia partnerki, jednak możliwy także na początku znajomości. Ten rodzaj prezentu będzie przyjęty na pewno ciepło nawet, gdy nie do końca trafimy w pragnienia Ukochanej. Świadczy bowiem o próbie wyjścia poza ogólnie przyjęty schemat i znalezienia prezentu wyjątkowego. Takie prezenty zwykle też zapadają w pamięć na dłużej. Ciekawą odmianą tego typu prezentowych pomysłów może być wspólny, weekendowy wypad nad jezioro, do hotelu Spa w górach czy do miasta z romantyczną starówką.

Moda i uroda – zdradzieckie tereny

Wydawałoby się, że kosmetyki i modny ciuszek to będzie strzał w dziesiątkę. Nic bardziej mylnego. To teren pełen niebezpieczeństw i prezentowych gaf, z których nie będzie łatwo się wyplatać. Względnie bezpiecznym prezentem będą na pewno perfumy. Oczywiście te naprawdę dobrej jakości. Zwykła woda perfumowana o nietrwałym, nijakim zapachu może nie spotkać się z entuzjazmem. Dodatkowo możemy liczyć na pomoc ekspedientek przy wyborze zapachu. Zdecydowanie odradzamy podarunek w postaci innych rodzajów kosmetyków – chyba że wiemy na pewno, że konkretny kosmetyk jest czymś na czym naszej Ukochanej naprawdę zależy.

Równie trudnym tematem jest moda. Wybór odpowiedniego koloru, fasonu i rozmiaru ma małe szanse powodzenia – chyba że tak jak w przypadku kosmetyków dokładnie wiemy czego pragnie nasza kobieta.

Najlepsze prezenty to te od serca – to prawda dość banalna. Niemniej kierując się nią przy wyborze prezentu sprawisz prawdziwą przyjemność osobie, na której ci zależy.

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Pomysłowe.pl – Prezenty twórców aplikacji na androida.