Meble kolonialne – co warto posiadać w swoim salonie?

Wystrój pomieszczenia ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Warto zainteresować się nie codziennymi elementami, które pozwolą nam fantastycznie zaaranżować salon, lub inne miejsce w naszym mieszkaniu. Dziś „na blat”, bierzemy meble kolonialne, czyli po prostu wyroby z Indii.

Trwałość mebli z litego drewna i ich zastosowanie

Każda osoba, która posiada jakiś mebel z litego drewna, może potwierdzić jego trwałość i solidne wykonanie. Zazwyczaj takie meble, są wykonywane ręcznie z dużą uwagą i precyzją. Ponadto, trzeba przyznać, że są grube i masywne, czego nie można powiedzieć o sklejkach, jakie spotykamy w dużych marketach budowlanych.

Można pomyśleć, że meble indyjskie nadają się jedynie do pomieszczeń o stonowanym charakterze, czy gabinetów. Faktycznie bywa tak, że możemy zauważyć ich obecność w tego rodzaju miejscach, ponieważ dodają uroku całemu pomieszczeniu, a właściciel może być po prostu dumny z ich posiadania. Natomiast nie zawsze są to tylko biura i gabinety.

Istnieje aktualnie sporo tego rodzaju mebli w stylu nowoczesnym. Wystarczy przejrzeć oferty, dostępne w wielu sklepach internetowych, aby znaleźć coś ładnego do naszego salonu, pokoju dziecięcego, czy łazienki. Jednym z przykładów, jaki najbardziej przypadł mi do gustu, jest nowoczesny regał na książki.

Jak widać na powyższym obrazku, taki regał można ustawić w poziomie i pionie, ponieważ jest pozbawiony nóżek. Ponadto, jest wersja z ciemnego i jasnego drewna – do wyboru. Taki regał, można z powodzenie osadzić razem z innymi, nowoczesnymi meblami, niekoniecznie kolonialnymi.

Kolejnym meblem, który bardzo przypadł mi do gustu, jest komoda z drewna palisandrowego. Może ona zostać wykorzystana na wiele sposób. Przeważnie służy, jako podstawa do telewizora, zestawu audio itp., stąd nazwa komoda rtv. Taki mebel jest wykonany w całości z drewna. Charakteryzuje się oryginalnym wykonaniem i solidnością. Warto zwrócić uwagę na taką komodę, jeśli posiadamy duży telewizor w swoim mieszkaniu i potrzebujemy solidnej podstawy.

Ile to kosztuje?

Można bardzo wiele pisać o zaletach mebli kolonialnych, oraz solidności ich wykonania. Istnieje jeszcze jeden szczegół, o którym nie możemy zapomnieć, czyli ile to kosztuje? Okazuje się, że meble indyjskie wcale nie należą do najdroższych. Oczywiście to wszystko zależy od konkretnego przedmiotu, ale można śmiało powiedzieć, że są to towary na przeciętną kieszeń. „Dużym atutem mebli kolonialnych, jest wcześniej już wspomniana trwałość i solidność wykonania. Możemy więc być pewni, że zakupiony produkt posłuży nam przez wiele lat” – Uważa Krzysztof Drozdowski, właściciel sklepu Sowo.eu.

Gdzie można znaleźć takie meble?

Raczej omijałbym duże markety budowlane itp. 🙂 Istnieje wiele mniejszych i większych sklepów, gdzie można zakupić meble prosto z Indii. W większych miastach, takich jak Warszawa czy Lublin, takich właśnie sklepów stacjonarnych znajdziemy kilkanaście/kilkadziesiąt. Możemy też poszukać ofert w internecie z dostawą do domu. Wspomniany wcześniej sklep internetowy www.sowo.eu zapewnia darmową wysyłkę na dowolnie wybrane produkty w sklepie.

Unikałbym tylko podejrzanych ofert, przedstawianych często przez osoby prywatne. Zdarza się bowiem tak, że produkt wygląda jak mebel z Indii, ale został wykonany w Polsce z gorszej jakości drewna. Warto zwracać uwagę na szczegóły, ponieważ możemy stracić pieniądze. Polecam korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł, które nie znikną po kilku dniach z rynku. Oryginalny produkt, który został sprowadzony z Indii, można rozpoznać na pierwszy rzut oka, ale do tego potrzebny będzie fachowiec.