Lampa stołowa – jaką rolę pełni we wnętrzu i jak wybrać pasującą?

Lampa stołowa to oczywiście forma oświetlenia wnętrza. Przeważnie nie jest jednak głównym, ani nawet dominującym źródłem światła. Chyba, że ma oświetlać jedynie drobny fragment stołu lub biurka, na którym bezpośrednio wykonywana jest jakaś czynność. Czemu tak naprawdę w głównej mierze służą lampy stołowe?

Lampka na stolik

Taka lampka może być oczywiście lampką na stolik nocny. Przeważnie daje wystarczająco dużo światła, aby umożliwiała wieczorną lekturę. Ponadto – postawiona na stole włączona lampka tworzy po prostu kameralny nastrój. Lampka stołowa pełni także funkcję dekoracyjną. Przy modnym obecnie industrialnym stylu przedmioty łączące w sobie funkcje ozdobne i praktyczne są wysoce cenione. W sklepach sieci Modern Classic Home, oraz w internetowej witrynie marki, znajdziesz m.in. właśnie stołowe lampki i inne eleganckie, wysokiej jakości elementy wyposażenia wnętrz. Jeżeli chodzi o lampki na stolik, wystarczy wejść bezpośrednio na: https://mchome.pl/kategoria/lampy-stolowe-biurkowe

Stojąca, niewielka lampka może być gotowym zestawem, bądź też lampką skomponowaną z zakupionej osobno: podstawy lampy oraz abażura. Do wyboru masz różne podstawy lampki stołowej:

  • ceramiczną
  • metalową 
  • kryształową.

Niezależnie od rodzaju, większość modeli lamp dostępnych w sklepie MCHome to lampy w popularnym stylu modern classic. Obok lamp stołowych warto zwrócić uwagę również na inne rodzaje oświetlenia, takie jak np.: 

  • lampy wiszące/sufitowe
  • lampy podłogowe
  • kinkiety.

Ponadto w ofercie znajdziesz całe mnóstwo atrakcyjnych i modnych elementów wyposażenia wnętrz, począwszy od mebli poprzez akcesoria oświetleniowe, dywany i inne. 

Modern Classic Home – jaką lampę stołową wybrać?

Czym kierować się podczas wyboru lampy stołowej? Przede wszystkim oczywiście wielkością lampy i jej stylistyką. Do większości wnętrz pasować będą proste modele o metalowej podstawie i minimalistycznym abażurze. Lampy dekoracyjne prezentują się pięknie, jednak wówczas warto brać pod uwagę całokształt wystroju wnętrza, ich gabaryty oraz ostateczną lokalizację. Dekoracyjna lampa stołowa musi być bardzo dokładnie dobrana do jej otoczenia.

Ostatni z powyższych aspektów ma szczególne znaczenie zarówno w przypadku stołowych lamp, dekoracyjnych wazonów, poduszek na sofę i innych domowych drobiazgów. Na szczęście od lat bardzo modny jest styl modern classic. To artystyczny eklektyzm na tle niewymuszonego minimalizmu. W związku z tym większość wzorów lamp dekoracyjnych można komponować stosunkowo swobodnie w obszarze takich właśnie aranżacji. 

Wnętrza utrzymane w nurcie modern classic to prawdziwe pole do popisu dla wyobraźni i kreatywności dekoratorów. Nawet z tych samych elementów można często „wyczarować” co najmniej kilka zupełnie różnych ich harmonijnych układów. Warto zatem kupować do domu rzeczy wysokiej jakości, które później łatwo „przemeblowywać” co pewien czas. Lampa z salonu może tym sposobem powędrować do kuchni i na odwrót. Zobacz, co jeszcze znajdziesz na mchome.pl!