Dlaczego cena krzesełka schodowego jest taka wysoka?

Nie będziemy udawać, że windy schodowe są tanimi urządzeniami. Warto jednak wiedzieć, że koszt krzesełka schodowego nie jest sztucznie powiększony o zawyżoną marżę. Z tej części artykułu dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysoką cenę windy schodowej.

Najwyższe norny bezpieczeństwa

Windy krzesełkowe produkowane są w Europie Zachodniej zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi normami bezpieczeństwa. Jakość materiałów i precyzja wykonania to gwarancja, że urządzenia oferowane przez Windy Schodowe są praktycznie bezawaryjne. Przy odpowiedniej pielęgnacji i regularnych przeglądach technicznych krzesełka schodowe będą działać przez wiele lat.

Bezpieczeństwo i ergonomia

Każde krzesełko schodowe wyposażone jest w szereg zabezpieczeń. Należą do nich: mechanizm ograniczający zbyt szybką jazdę, czujnik obróconego siedziska, czujniki naciskowe i mechanizm RMU (Remote Monitoring Unit). Winda krzesełkowa nie rozpocznie jazdy lub przerwie ją, jeśli urządzenie wykryje problem zagrażający bezpieczeństwu użytkownika.

Montaż krzesełka schodowego zazwyczaj trwa jeden dzień i nie wiąże się z żadnymi zmianami w konstrukcji schodów. Co więcej, winda schodowa jest dostępna niemal od ręki. Tak szybka realizacja zamówienia nie jest możliwa w przypadku żadnego innego urządzenia.

Zaawansowana technologia

W krzesełkach schodowych wykorzystywane są zaawansowane rozwiązania technologiczne. Najlepszym ich przykładem są czujniki bezpieczeństwa wymienione w poprzednim akapicie. Stosowanie najnowocześniejszych rozwiązań wymaga nakładów finansowych i jest widoczne w ostatecznej cenie urządzenia. Jednak w zamian nasi klienci otrzymują bezpieczne i niezawodne produkty najwyższej jakości.

Krzesła schodowe to jedne z tańszych urządzeń do likwidacji barier architektonicznych

Montaż windy schodowej to relatywnie dość tani sposób na likwidację bariery architektonicznej. Ceny krzesełka prostoliniowego Homeglide zaczynają się już od 11 000 złotych. A krzywoliniową windę schodową Otolift AIR można kupić za około 31 000 złotych. Inne urządzenia do likwidacji barier architektonicznych kosztują:

 • 70-80 000 złotych – windy Stiltz Duo
 • Od 44 000 złotych – platforma Ascendor PLG7
 • Od 38 000 złotych – podnośnik Liftboy

8 sposobów na zakup krzesełka schodowego w korzystnej cenie

Są sposoby, aby kupić windę schodową w niższej cenie. Przeczytaj, jak to zrobić i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Ciebie:

 • Wystąp o dofinansowanie PFRON z tytułu likwidacji barier architektonicznych. Przeczytaj więcej o wsparciu finansowym.
 • Kup używane krzesełko schodowe. Starannie sprawdzamy używane urządzenia, które ponownie wprowadzamy do obiegu. W każdej windzie schodowej wymieniamy akumulator i tapicerkę. Krzesełko wygląda jak nowe, a z wymienionym akumulatorem będzie Ci służyć długie lata.
 • Negocjuj cenę.
 • Kup 2 krzesełka prostoliniowe zamiast 1 krzywoliniowego. Zaoszczędzisz w ten sposób nawet 10 tysięcy złotych.
 • Postaraj się o wsparcie od fundacji zajmującej się pomocą seniorom.
 • Mieszkasz w bloku? Wystąp o wsparcie ze strony spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej.
 • Poproś o podzielenie zapłaty na kilka części. Jeśli to możliwe, jesteśmy elastyczni i staramy się iść na rękę naszym klientom. Skontaktuj się z nami – razem poszukamy odpowiedniego rozwiązania.
 • Skorzystaj z promocji. Czasem ogłaszamy krótkie promocje na urządzenia w naszej ofercie. To świetna okazja na zakup produktu w okazyjnej cenie.

Teraz, gdy już wiesz, co tak naprawdę otrzymujesz, płacąc za krzesełko schodowe i gdy wyjaśniliśmy, z czego wynika cena urządzenia – skontaktuj się z nami. Nasi doradcy czekają, aby wysłuchać Twoich potrzeb i podpowiedzieć, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w Twojej sytuacji. Zapraszamy do kontaktu.

Czekamy na Twój telefon pod numerami:

+48 692 44 94 74 | +48 606 686 002

Aby uzyskać kosztorys, wyślij zdjęcia oraz wymiary schodów na adres: info@windy-schodowe.pl

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl