Lady Gaga i Monster High™ we wspólnej walce z dyskryminacją wśród młodzieży

Marka Monster High™nawiązała długofalową współpracę z fundacjąBornThisWay, której założycielką jest Lady Gaga,światowej sławy gwiazda muzyki pop. Zjednoczenie siłobu stron ma na celu przeciwdziałanie przemocy i dyskryminacji wśród młodych ludzi oraz zachęcenie ich do tolerancji dla odmienności.

Monster High™,marka znana z propagowania samoakceptacji i wspierania indywidualności wśród dzieci i nastolatków, nawiązała współpracę z fundacją amerykańskiej piosenkarki Lady Gagi. Wspólne działania z BornThisWay mają zachęcić młodych ludzi do kreowania pełnego tolerancji świata, w którym będą mogliotwarcie celebrować swoją odmienność i akceptować ją u innych.

„W genezę powstania Monster High™ wpisane jest założenie wspierania samoakceptacji oraz szacunek dla indywidualizmu.Zatem połączenie sił z fundacją BornThisWay, której misja tak mocno koresponduje z największym celem naszej marki, czyni tę współpracę niezwykle autentyczną”–mówi Lisa McKnight,Senior Vice President i Gobal Brand General Manager Highs™z Mattel®.„Razem, korzystając z naszego ogólnoświatowego zasięgu, możemy znaleźć sposoby na pozytywne oddziaływanie na kolejne pokolenia dzieci i wsparcie ich w kreowaniu bardziej przyjaznego świata”.

Fundacja założona przez Lady Gagę zajmuje się promowaniem dobrego samopoczucia, zarówno fizycznego, psychicznego, jak i emocjonalnego – przeciwdziałając przemocy i dyskryminacji wśród młodych ludzi.

Monster High™ oraz BornThisWay będą współpracować przez następne trzy lata. Poprzez eventy, kontent i działania w social mediach naświetlać będą potrzebę integracji i wzmacniania poczucia akceptacji wśród nastolatków.

„Wspieranie tych idei wymaga ogromnego zaangażowania organizacji o różnych korzeniach.Dlatego BornThisWay jest tak podekscytowana współpracą z Monster High™– powiedziała CynthiaGermanotta, prezes fundacji, a prywatnie matka piosenkarki.„To wspaniała okazja na spotkanie młodych ludzi w ich świecie, co stanowi pierwszy, niezwykle ważny krok na drodze do budowania bardziej tolerancyjnego otoczenia”.

Monster High™

Świat Monster High™, popularnej marki Mattel® powstałej w 2010 roku, jest pełen spraw znanych wszystkim ze szkoły, typowych dla relacji między nastolatkami. Uczniowie Straszyceum (liceum Monster High™), nastolatki inspirowane filmowymi potworami i fantastyką grozy, są akceptowane takimi, jakimi są. To, co najbardziej wyróżnia tę szkołę,to absolutnie wyjątkowa społeczność, w której panuje atmosfera tolerancji dla inności, a wszelkie niedoskonałości są mile widziane. Istotą Monster High™ jest wspieranie samoakceptacji oraz indywidualności.

BornThisWay

Fundacja jest organizacją non-profit, założoną w 2011 roku przez amerykańską gwiazdę pop Lady Gagę. Prezesem fundacji jest matka gwiazdy, CynthiaGermanotta, która wspiera córkę w pomocy młodzieży oraz przeciwdziałaniu przemocy i dyskryminacji wśród młodych ludzi. Fundacja, której nazwa brzmi identycznie jak tytuł superprzeboju Lady Gagi, promować ma wartości takie jak miłość, akceptacja i odwaga. Fundację BornThisWaywspierało dotychczas wielu wybitnych partnerów, w tym organizacja YMCA.