Konkurs filmowy „Odwiedziny Mlecznych Bohaterów w Twojej szkole”

18 marca ruszył nowy konkurs w ramach programu „Mamy kota na punkcie mleka” zorganizowany przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

mlecznyCelem konkursu jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, w tym roli nabiału w diecie dzieci, inspirowanie najmłodszych do czynnego udziału poprzez zabawę, jak również rozwijanie umiejętności oraz wyobraźni dzieci w temacie walorów odżywczych mleka i produktów mlecznych.

Zadanie konkursowe polega na nagraniu filmu! Film może dotyczyć energii, którą dzieci czerpią z produktów mlecznych i wykorzystują ją np. podczas nauki, odkrywania świata, spotkań z przyjaciółmi, wspólnej zabawy, uprawiania sportu. W czasie filmu muszą być uwidocznione produkty mleczne (mleko, sery, jogurty itp.). Nie zapomnijcie o tym, żeby w przekazie znalazła się informacja, dlaczego to właśnie Twoją szkołę powinna odwiedzić Mleczna ekipa.

Nagroda w postaci odwiedzin Mlecznych Bohaterów, jest przewidziana dla 10 szkół, które nakręcą najlepsze filmiki.

Termin nadsyłania prac konkursowych mija 1 kwietnia. Szczegółowe informacje na temat konkursu, jego zasad i regulaminu, można znaleźć na stronie programu: www.kochammleko.pl w zakładce konkursy.

Na stronie kampanii trwa również rekrutacja do mlecznego programu. Jeżeli jeszcze nie macie kota na punkcie mleka? Rejestracja szkoły jest bardzo prosta! Aby przystąpić do programu, wystarczy wejść na stronę i wypełnić deklarację. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, jednak ilość materiałów ograniczona.

Kampania jest realizowana przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Akcja trwa do końca 2016 roku i jest sfinansowana ze środków Funduszu Promocji Mleka.