Kobiety pytają kandydatów na prezydenta i na wójtów

Mniej niż miesiąc – tyle dzieli nas od wyborów samorządowych. 16 listopada wybierzemy prezydenta Ełku na kolejne cztery lata, a także wójtów gmin: Ełk, Kalinowo, Prostki, Stare Juchy oraz radnych gminnych, miejskich i powiatowych. Pewnie dziwicie się, czemu o tym piszemy, bo jesteśmy przecież portalem kobiecym – interesuje nas życie codzienne, jego blaski i cienie, a nie polityka.

Fakt – jesteśmy serwisem apolitycznym. Nie da się jednak uciec od tematu. Decyzje tej osoby, która będzie rządziła miastem czy gminą przez najbliższe cztery lata, przełożą się na nasze życie i naszych rodzin. Bo przecież Ełk oraz powiat ełcki to nasza mała ojczyzna. Wierzymy, że wszystkie jesteśmy na tyle mądre, że weźmiemy udział w głosowaniu. A żeby wybór był bardziej świadomy – proponujemy Wam coś wyjątkowego.

Zadajcie pytania kandydatom na prezydenta Ełku oraz kandydatom na wójtów gmin: Prostki, Kalinowo, Ełk, Stare Juchy. Pytania mogą dotyczyć tylko rzeczy związanych ze sprawami kobiet, dzieci i rodziny. Nie będziemy przekazywać zapytań politycznych, atakujących, oskarżających czy prowokujących. Jesteśmy za tym, żeby były to pytania rzeczowe, które naprawdę będą dotyczyły naszego życia. Nie będziemy podawać autorów pytań.

Jednocześnie zastrzegamy – nie mamy gwarancji, jak ustosunkują się do nich kandydaci w wyborach. Mamy jednak nadzieję, że – chociaż w większości startują mężczyźni, to potraktują kobiety jak wielką siłę i odpowiedzą – byśmy mogły świadomie wybierać w listopadzie.

Gdy tylko otrzymamy pytania – opublikujemy je, podobnie, jak odpowiedzi.

Pytania ślijcie na adres: redakcja@kobiecyelk.pl – koniecznie  z dopiskiem w tytule wiadomości: pytania-wybory.