Kiedy powinieneś poszukać pomocy u detektywa?

Czasem w życiu tak się zaczyna dziać, że kłopoty gonią kłopoty. W twoim otoczeniu zaczynają dziać się rzeczy tajemnicze, niewytłumaczalne. Samodzielnie nie umiesz rozwikłać problemów, ale ich skala zaczyna cię przytłaczać. Może czas zatrudnić prywatnego detektywa?

Są w życiu takie sytuacje, które wymagają pomocy osoby z zewnątrz, niezależnej, która spojrzy na twój problem w sposób obiektywny. Czasem wręcz wydaje się, że sytuacja cię przerasta, a problemy zdają się piętrzyć.

Zdrada i nielojalność.

Kiedy nagle twój partner się zmienia, przestaje rozmawiać, długo nie wraca z pracy, zawsze ma przy sobie telefon komórkowy, twoje dziecko dziwnie się zachowuje, stało się małomówne i wyraźnie opieszale wraca do domu, czasem znika w nocy. W twojej firmie dzieją się niepokojące rzeczy, wycofują się twoi partnerzy biznesowi, pracownicy na forach szerzą informacje o tym, że twojej firmie szerzy się mobbing i nieprzyjemna atmosfera. Szukasz przyczyn, analizujesz, dociekasz, ale nie możesz się uporać z problemem… Czasem w takich wypadkach warto rozważyć pomoc prywatnego detektywa.

Prywatny detektyw jest w stanie odkryć tajemnice związane z dziwnym zachowaniem twoich bliskich.

To nie tylko zdrada czy długi, czasem inne, zupełnie prozaiczne, a czasem zupełnie nieprawdopodobne powody mogą być przyczyną nagłej zmiany zachowania. Oczywiście, zawsze możesz spróbować szczerej rozmowy, chociaż często osoby które mają coś do ukrycia nie będą szczere w rozmowie, będą stosowały wykręty, wymówki. Na pewno szczerość nie będzie tu na pierwszym planie rozmowy. W takich wypadkach nieodzowna stać się może pomoc prywatnego detektywa, który pomoże rozwiać twoje wątpliwości i obawy. Czasem, wynajęcie detektywa wiąże się z kompletną zmianą w twoim życiu. Prawda może pokazać, że osoba, którą uważaliśmy za szczerą, bliską jest zupełnie inna. Ma drugie życie, długi, o których nic nie wiesz, jest uzależniony od hazardu czy narkotyków, seksu, słowem, dzieje się z nią coś, czego w życiu byś się nie spodziewał. Jednocześnie, paradoksalnie, takie swoiste katharsis pomogą oczyścić życie ze złych emocji, fałszywych ludzi. Uczynić życie lepszym. Z pracy detektywa sporządzana jest dokumentacja, zdjęciowa, z nagraniami wideo. Służy ona jako dowód w sprawie rozwodowej czy podczas procesów z nieuczciwą konkurencją lub partnerem biznesowym.

Kim jest prywatny detektyw?

Spostrzegawczy, dyskretny i skuteczny – to cechy dobrego prywatnego detektywa. Korzystasz z usługi, dopasowanej do twoich potrzeb. Tam, gdzie sam nie dałby rady, pomocy okazuje się specjalistyczne sprzęt i sprawdzone metody. Prywatny detektyw to osoba o silnym charakterze, łatwo nawiązująca kontakty oraz wzbudzająca zaufanie. Jego praca polega na zdobywaniu informacji, a tu konieczna jest znajomość psychologii i stanowczość. Przede wszystkim zaś, detektyw często musi przekazać klientowi trudną prawdę, więc musi być równocześnie osobą o dużej dawce empatii i czystej, ludzkiej wrażliwości. Przekazując klientowi trudną prawdę, musi zrobić to taktownie, a także, musi udzielić wsparcia i pomocy. To praca dla wyjątkowych ludzi.

Kiedy zatrudnić prywatnego detektywa?

Detektywa zatrudniasz w sprawach prywatnych, ale też biznesowych. Dowody zdrady, nielegalne podsłuchy, nieuczciwa konkurencja, to nie są problemy z serialu czy filmu, to życie. Takie rzeczy, które zwykłemu śmiertelnikowi nawet nie przyjdą do głowy, naprawdę się zdarzają. Co gorsza, nawet często, tylko człowiek nawet nie pomyśli, że jemu właśnie może się tak nieprawdopodobna, bolesna historia przydarzyć. Na przykład zdrada małżeńska, która może trwać latami, a nieświadomy zdradzany żyje w nieświadomości, przekonany o wierności partnera, przekonany, że jego związek to ten idealny i właściwy. Zdrada może głęboko zranić, zaskoczyć. Na szczęście, prywatny detektyw może nie tylko zdradę wykryć, ale też i wykluczyć. Dzięki temu, osoba, która ma pewne podejrzenia, może nabrać pewności, że dalej może żyć w kochającym się związku, bez podejmowania pochopnych decyzji i nic nie wnoszących kłótni.

Innym przypadkiem, kiedy do pomocy przyda się prywatny detektyw, są firmy. Kiedy podejrzewasz swoją konkurencję o nieuczciwe praktyki, nie wiadomo czemu tracisz klientów, wycofują się kooperanci. Z fimy wykradane są poufne dane. Czasem wszystko wskazuje na nieuczciwą konkurencję, czasem wszystko wygląda na splot nieszczęśliwych wypadków, które prostą drogą prowadzą do ruiny firmy, bankructwa oraz do utraty dobrego imienia.

Autor artykułu:
Artykuł przygotowali detektywi z firmy Pro-Tom. Pro-Tom świadczy usługi na terenie całego kraju.