James Brown w Ełku

12.12.   Get on up – film o Jamesie Brownie już w najbliższy piątek w Planet Cinema! Grasz covery jego utworów? Twoja muzyka nawiązuje do twórczości ojca chrzestnego soulu? Zgłoś się i zagraj w Planet Cinema w sobotę 13 grudnia br. przed premierą filmu!

W piątek (12 grudnia) Planet Cinema mieszczące się w Galerii Brama Mazur wprowadza na ekrany najnowszą produkcję opowiadającą historię legendarnego prekursora takich gatunków muzycznych jak rhythm and blues, soul i funk. James Brown, który nagrał ponad 50 płyt, wydał 119 singli, zasłynął z utworów porywających całe rzesze słuchaczy: I feel good, Sex Machine czy nieco bardziej melancholijnego It’s a Man’s Man’s Man’s World.

 W związku z premierą filmu Get on Up w sobotę 13 grudnia o godzinie 18.00 odbędzie się koncert wybranych kapel, które grają covery Jamesa Browna lub nawiązują do jego twórczości. O genezie pomysłu opowiada Tomasz Brodowski, dyrektor Planet Cinema w Ełku: Ideą naszego kina nie jest tworzenie kolejnego bezdusznego multipleksu. Gościom Planet Cinema chcemy dawać coś wyjątkowego, wzbogacać naszą filmową ofertę i jednocześnie chwalić się tym, co mamy najlepsze w Ełku. Dlaczego kino nie miałoby stać się platformą prezentującą umiejętności lokalnych twórców?

 Aby zaprezentować swój zespół przed publicznością Planet Cinema, należy przesłać zgłoszenie na adres: justyna.b@panpikto.pl, zawierające nazwę kapeli, krótki opis oraz próbkę swoich możliwości. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku 11 grudnia do godziny 12.00. Wybrane zespoły zostaną poinformowane najpóźniej w piątek.