Jakie będą najlepsze buty sportowe dla dzieci?

Kiedy nasze dziecko zaczyna być bardzo aktywne – chodzi, biega, skacze, to wówczas przychodzi moment, w którym trzeba kupić buty sportowe dla dzieci. Niestety wybór tego typu obuwia nie należy do łatwych zadań, ponieważ dziecko ma delikatną stopę, która ciągnie rośnie, dlatego też musimy bardzo uważać, aby nie wybrać obuwia które zdeformuje stopę. Zatem, trzeba się kierować kilkoma ważnymi kwestiami podczas zakupu tego elementu garderoby.

Zdjęcie autorstwa Lisa Fotios z Pexels

Jaki wzór powinny mieć buty sportowe dla dzieci?

Obecnie na rynku, znajdziemy bardzo bogaty wybór obuwia sportowego, takiego jak na przykład trampki, tenisówki, czy też inne buty sportowe, które mają różne wzory, nierzadko bajkowe, przez co bardzo się podobają dzieciom. Jednakże, nie możemy kierować się tylko tym, czy dziecku podobają się dane buty, czy też nie, ponieważ zdecydowanie najważniejsze będą kwestie bezpieczeństwa. Buty sportowe dla dzieci, powinny przede wszystkim trzymać stopę we właściwej pozycji. Dziecko, jak wiadomo jest bardzo aktywne, a więc może zrobić nawet tysiąc ruchów na minutę, a zatem trzeba wybrać takie obuwie, jakie zapewni ochronę stopy przed otarciami, czy odparzeniami i jednocześnie zabezpieczy nogę przed ewentualnym skręceniem. Warto wybrać takie obuwie, którego przód będzie sztywny. Dzięki temu, jeżeli ta część zostanie zgnieciona, wszelkie odkształcenia błyskawicznie powinny powrócić do swojego wyglądu początkowego. Kluczowa jest również podeszwa buta, która powinna być giętka, jednak tylko w przedniej części butów.

Buty muszą być wygodne

Oprócz kwestii poruszonych powyżej, bardzo ważne jest to aby buty sportowe dla dzieci były po prostu wygodne. Powinny one doskonale przylegać do stopy, ale jednocześnie jej nie uciskać. Odległość między palcami, a czubkiem powinna wynosić minimum 5 mm, przez co zapobiegniemy ewentualnym odciskom oraz otarciom. Z przodu, zakończenie buta powinno być szersze, dzięki czemu dziecko nie będzie miało najmniejszego problemu ze swobodnym poruszaniem palcami. Oczywiście, nie możemy zapomnieć o materiałach. Zawsze buty dziecięce, powinny zostać wykonane z doskonałej jakości materiałów. Najlepiej sprawdzi się skóra naturalna, jak również swoje zadanie spełnią wysokiej jakości materiały skóropodobne, takie jak ekoskóra. Stopa powinna oddychać, nie pocić się. Do tego, bardzo ważne jest to, abyśmy dobrali odpowiedni rozmiar butów. Zawsze trzeba na to zwracać ogromną uwagę. Buty nie powinny być kupowane „na zapas”, ponieważ wówczas będą po prostu niewygodne.