Jaki prezent kupić na 40. urodziny?

40. urodziny to okazja, którą wiele osób chce świętować w większym gronie. Zazwyczaj wtedy zapraszani są liczni goście a miejscem zabawy jest własny dom lub wynajęty lokal. Udając się na okrągłe urodziny w charakterze gościa z pewnością trzeba przynieść ze sobą odpowiedni prezent. Poniżej znajduje się opis kilku ciekawych pomysłów na prezent urodzinowy na czterdziestkę.

Prezent na 40. urodziny dla kobiety

Na pewno wiele osób zdążyło się już przekonać, że nie jest łatwo wybrać prezent, który będzie trafiony i sprawi radość jubilatowi. Większość osób, gdy staje przed takim zadaniem początkowo w ogóle nie ma pomysłu odnośnie tego, co należy kupić. Z całą pewnością nie warto kupować przypadkowych przedmiotów ani odkładać wyboru na ostatnią chwilę. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto najpierw zastanowić się nad tym, co lubi dana osoba oraz co posiada. Niewykluczone też, że w rozmowach padały przykłady rzeczy, które dana osoba chciałaby sobie kupić. Przy wyborze prezentu znaczenie ma także stopień zażyłości. Inny prezent wybiera się dla żony a inny dla szefowej czy współpracowniczki. Gdy ktoś jest zaproszony na 40 urodziny, które będą obchodzone przez kobietę, może rozważyć takie przedmioty jak biżuteria, perfumy, artykuły drogeryjne czy przedmioty dekoracyjne. Partner kobiety obchodzącej 40 urodziny może też kupić jej bieliznę, bo panie z reguły bardzo lubią takie prezenty. Jeśli zaś gościa z osobą obdarowaną łączą raczej oficjalne relacje, to wtedy najlepiej sprawdzą się prezenty uniwersalne, takie jak eleganckie słodycze. W poszukiwaniu inspiracji na prezent na 40. urodziny warto skorzystać bloga Inspiracje Ferrero.

Prezent na 40. urodziny dla mężczyzny

Gdy 40. urodziny obchodzi mężczyzna również wskazane jest dobranie odpowiedniego prezentu. Rolę takiego prezentu równie dobrze może spełnić przedmiot jak i usługa. Jeśli chodzi o typowe przedmioty, które dobrze sprawdzają się w roli prezentów dla mężczyzn, to wymienić warto: zegarek, krawat, gadżety elektroniczne, akcesoria samochodowe czy eleganckie akcesoria biurowe. Szukając pomysłu na prezent dla mężczyzny z okazji 40 urodzin warto wziąć pod uwagę hobby danej osoby. Z uwagi na ulubione pasje bardzo dobrze sprawdzą się książki, płyty z muzyką, przedmioty sportowe czy akcesoria fotograficzne. Jeśli ktoś chce sprawić zabawny prezent swojemu koledze z okazji 40. urodzin, może zamówić koszulkę ze specjalnym śmiesznym napisem. W roli prezentu dobrze sprawdzą się także przedmioty wzbogacone fotografiami takie jak kalendarze, poduszki czy zestawy kubków. Większość panów jest zadowolona także wtedy, gdy otrzyma prezent w postaci dobrego zestawu narzędzi do majsterkowania. Jeśli chodzi o uniwersalne prezenty dla mężczyzn to zawsze sprawdzą się też dobre, markowe alkohole. Warto pamiętać, że prezentem na czterdziestkę może być także usługa czy karnet. Gdy na prezent składa się kilka osób można podarować wczasy w SPA, weekend w górach czy wyjazd zagraniczny. Zależnie od upodobań danego mężczyzny dobrze sprawdzą się także: karnet na siłownię, strzelnicę, lot paralotnią czy wejściówka na degustację win.