Jak zostać kurierem?

Praca kuriera w pewnym stopniu przypomina zajęcie tradycyjnego listonosza. Jednak z kilku powodów, zawód ten jest wyjątkowo specyficzny. Szukasz obecnie dla siebie nowej pracy? Być może to właśnie posada kuriera okaże się dla Ciebie idealna. Zobacz koniecznie, co zrobić, aby zostać dostarczycielem przesyłek kurierskich.

Własna działalność gospodarcza

Aby zostać kurierem w jednej z popularnych firm dostarczających paczki, musisz w pierwszej kolejności… założyć działalność gospodarczą. W zasadzie wszystkie firmy kurierskie działają w ten sposób, że działający pod ich szyldem kurierzy są kimś w rodzaju podwykonawców. Jeśli więc myślisz o tym, by zatrudnić się przy takim zajęciu, to zapomnij o tradycyjnym etacie. Kurier działa niczym jednoosobowa firma, wzięta pod skrzydła większego przedsiębiorstwa.

Własny samochód

Własna działalność gospodarcza to nie wszystko. Przyszły kurier musi również posiadać swój samochód. Jak widać, podjęcie pracy w takim charakterze jest początkowo sporym przedsięwzięciem. Nie myśl, że kurierem zostaniesz z pierwszym lepszym pojazdem. Firmy, które szukają chętnych do rozwożenia paczek, mają swoje wytyczne co do odpowiednich samochodów. Oprócz jego gabarytu istotne będą z pewnością: przebieg, stan techniczny oraz rok produkcji. Warto wcześniej dokładnie zbadać, jakim samochodem powinien jeździć kurier w danej firmie.

Podejmij inicjatywę

Ogłoszeń w sprawie pracy dla kurierów nie brakuje. Jeśli jednak nie znalazłeś/znalazłaś żadnego w swojej okolicy – nie czekaj i podejmij inicjatywę. Złóż CV drogą elektroniczną lub osobiście, a nawet nie spodziewasz się, jak szybko może czekać Cię rozmowa kwalifikacyjna. Firmy kurierskie często potrzebują świeżej krwi. Ogrom pracy w największych markach tego rynku sprawia, że często proces rekrutacyjny jest bardzo szybki.

Przekalkuluj

Jak już zostało wspomniane, podjęcie pracy w charakterze kuriera, to dość kosztowne przedsięwzięcie. Trzeba się liczyć z wydatkami, które musimy ponieść na starcie. Warto więc na początku przeanalizować sobie, czy stać nas na to, by w ten sposób zacząć zarabiać na życie. Pamiętaj, że zwrot tej inwestycji może trochę potrwać. Ponadto nie do końca można przewidzieć kiedy nastąpi więc jeśli zamierzasz wziąć pożyczkę na ten cel, należy wziąć pod uwagę najpierw w jakim czasie będzie możliwość jej spłacenia.

 Ile zarabia kurier?

To, ile zarobi kurier, często zależy od niego samego. Początkowo zleceń nie będzie zbyt wiele, ale z czasem sytuacja ta z pewnością zacznie się zmieniać. Warto pamiętać, że przekleństwem każdego kuriera są koszty związane z paliwem. Firmy kurierskie określają stawkę za jedną dostarczoną paczkę. Szacuje się, że po odliczeniu kosztów paliwa, wprawiony kurier jest spokojnie w stanie zarobić 2500-3000 złotych.

Jak widać, nie jest takie łatwe zostać profesjonalnym kurierem, Osoby, które biorą pod uwagę taką ścieżkę zawodową, z pewnością muszą rozpatrzeć wszystkie za i przeciw. Nie da się ukryć, że po odpowiednim czasie, z pewnością praca kuriera jest opłacalna.

Autor:
właściciel strony EuropePacket.pl – Kurier Niemcy