Jak wybrać szlafrok damski na lato?

Lato jest wymagającą porą roku pod kątem noszonych przez nas ubrań. Kompletując szafę na tę porę roku, warto zwrócić uwagę czy nasze ubrania są lekkie i przewiewne. To ważne nie tylko podczas wyjścia, ale też kiedy spędzamy czas w szlafroku i kapciach, w domowych pieleszach.

Jaki materiał szlafroka będzie najlepszy na lato?

Wyobrażając sobie szlafrok damski, często mamy przed oczami obraz długiego, puchatego okrycia. Czy taki wybór będzie też dobry na porę letnią? Tu bardziej wskazane są tkaniny zapewniające nam równocześnie komfort w wysokich temperaturach często panujących wtedy w naszych domach czy na wakacyjnych wyjazdach. Dokonując zakupu, warto postawić na przewiewne materiały. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie szlafrok damski bawełniany, wiskozowy czy lniany. Bawełna zaliczana jest do najbardziej przewiewnych, a równocześnie trwałych materiałów. Co jest dość istotne przy letniej aurze, która często wzmaga potliwość, więc nasze ubrania wymagają częstszego prania. Materiałem, na który również warto zwrócić uwagę, jest wiskoza, która również charakteryzuje się dużą przewiewnością, a dodatkowo nie ulega rozciąganiu jak, może to mieć miejsce w przypadku bawełny. Coraz większą popularnością wśród kupujących cieszy się szlafrok damski lniany. Len jest nie tylko materiałem oddychającym, ale też hipoalergicznym, co może mieć istotne znaczenie dla osób z problemami dermatologicznymi. Opcją premium jest szlafrok damski z jedwabiu, który pozwoli poczuć się wyjątkowo nawet w zaciszu własnego domu.

Szlafrok damski na lato: przyjaciel codzienności

Szlafrok jest często używany w chwilach relaksu czy w czasie pielęgnacji. Latem jednak często zastępuje nam ubranie domowe, będąc swojego rodzaju podomką. Szlafroki dedykowane letniej porze roku, często mają krój kimona i są znacznie krótsze od standardowych łazienkowych kuzynów. Pozwala to na swobodne wykonywanie w nich wielu prac domowych, a nowoczesne wzory i kroje pozwolą nawet na szybką wizytę w piekarni.