Jak nauczyć dziecko sprzątać?

Wiosenne porządki to dobry pretekst do wprowadzania malucha w świat czystości. Od czego zacząć? Od pokazania dziecku, że sprzątanie może być fajne! Tak, tak- dbanie o porządek może być świetną okazją do udanej zabawy i ciekawym sposobem na to, jak miło i pożytecznie spędzić razem czas. A więc do dzieła!

Kiedy zacząć?

Kiedy zacząć wprowadzać malucha w świat porządku? Najlepiej od samego początku. Już trzyletnie dzieci powinny umieć uporządkować swoje zabawki czy posprzątać ze stołu po posiłkach. I chociaż najmłodsi wykazują sporo chęci i zapału, to jednak szybko się nudzą. I to nasza w ty m głowa, żeby maluch nie zniecierpliwił się zbyt prędko oraz by dbanie o czystość nie było kojarzone z nudą. Pozostaje tylko jedno pytanie: co robić, by zwykłe sprzątanie zamienić w niezwykłą przygodę?

Zwykłe sprzątanie- niezwykła przygoda

Czy sprzątanie można uatrakcyjnić? Można, a nawet trzeba, jeśli chcemy, by pociecha ochoczo zajmowała się dbaniem o ład. I to właśnie dlatego zamiast zwykłego hasła: posprzątaj pokój, zaproponuj konkurs: kto pierwszy pochowa autka do pudełka, ten wygrywa! Nie dość, że brzmi lepiej, to i jest zwyczajnie bardziej efektywne. Rzuty klockami do skrzynki czy jak najszybsze chowanie pluszaków do organizera też brzmi dobrze i zachęcająco. A gdy po wszystkim maluch otrzyma nagrodę w postaci całusa, przytulenia i podziękowania, będzie najszczęśliwszy na świecie.

Tu mieszka maluch

Wraz z pojawieniem się malucha w domu, pojawia się i bałagan. Czasem mniejszy, czasem większy, ale jest. I ten nieład trzeba po prostu zaakceptować. Nie oznacza to bynajmniej, że o porządek nie trzeba dbać. Wprost przeciwnie. A im więcej jest w domu rozwiązań i akcesoriów ułatwiających dzieciom dbanie o porządek, tym łatwiej zachęcić malucha do sprzątania. A specjalne kosze na pranie 3 Sprouts ze sklepu www.babymama.pl są tego najlepszym przykładem. Pomysłowy wzór i niebanalna kolorystyka sprawia, że maluch w mig go zauważa, szybko i ochoczo napełnia praniem.

Kosz na pranie 3 Sprouts to rozwiązanie oryginalne i bardzo praktyczne.  Wykonany z najlepszej jakości materiałów, niezwykle funkcjonalny i bardzo pojemny, zmieści się w każdej łazience. Podbił serca mam i maluchów w całej Europie.

Więcej informacji o koszu na pranie 3 Sprouts znajdziecie na www.babymama.pl

Przykładowe ceny:

Kosz na pranie ośmiornica 3 Sprouts- cena: 139,00 zł

Kosz na Pranie koza 3 Sprouts- cena: 139,00 zł

Kosz na pranie orangutan 3 Sprouts- cena: 139,00 zł

Kosz na Pranie sarenka 3 Sprouts- cena: 139,00 zł1 komentarz

  1. Lenka
    kw. 21, 2015 @ 10:29:07

    Konkursy to bardzo fajny pomysł – muszę go wykorzystać! Moja 3,5-letnia córeczka uwielbia pomagać i przy domowych czynnościach, zwłaszcza tych związanych z jedzeniem;Sprząta ze stołu, chowa naczynia do zmywarki, szczególnie dna o swoje ukochane talerzyki i sztućce z kotkiem ze skip hopa – pieczołowicie je wyciera po myciu – to jest naprawdę urocze w wykonaniu takiego brzdąca:) Bardzo lubi też rozpakowywać zakupy i chować do lodówki.