Inna twarz Upiora (pożegnanie z Upiorem)

20.03. W niedzielę 20 marca o godz. 14. 30 Opera Podlaska zaprasza na spotkanie z Damianem Aleksandrem, który odsłoni inną twarz Upiora i zaprezentuje zapiski i zdjęcia z wyprawy do Nepalu i Indii. Wykonawca głównej roli białostockiej odsłony tego musicalu wszech czasów przedstawi swoje „Lapidaria podRÓŻNE”.

damian aleksander fot 1– Zdjęcia to sposób dzielenia się z ludźmi emocjami – mówi Damian Aleksander. – Większość z nich, idąc z duchem czasu, umieszczałem na Facebooku. Często wracam do swoich przemyśleń próbując w ten sposób usłyszeć wewnętrzny głos dający mi możliwość poznania innych i siebie.

https://www.youtube.com/watch?v=MKay9nHx7EA

„ Trudno mi zaakceptować, że jeszcze mogę na coś narzekać, kiedy radość życia nie widzi żadnych przeszkód aby się wyrazić… ” (fragment tomiku)

„Lapidaria podRÓŻNE” zostały wydane przez Wydawnictwo „Papierowy Motyl”.

Damian Aleksander – aktor teatralny i telewizyjny. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Finalista XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Od 2000 roku związany z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: „Miss Saigon”, „Grease”, „Pięciu braci Moe”, „Koty”, „Les Misérables” czy „Upiór w operze” nagrodzony potrójną Platynową Płytą. Współpracuje też z takimi instytucjami, jak: Teatr Muzyczny w Poznaniu (główna rola w „Jekyll&Hyde”), Gliwicki Teatr Muzyczny (Fester w „Rodzinie Addamsów”). Bierze także udział w cyklu koncertów musicalowych granych z towarzyszeniem polskich filharmonii pod batutą dyrektora Filharmonii Zabrzańskiej S. Chrzanowskiego. Można go też zobaczyć w rodzimych serialach (m.in. „Zostać Miss”, „Kryminalni”, „Hotel 52”, „Klan”), a także w filmie „Toilet out of Order” M. Bilskiego. Zrealizował polską wersję serialu popularno-naukowego „Teste Case” wraz z Discovery Channel. Propagator amerykańskiej metody Treningu Zastępowania Agresji (ART) w pracy z trudną młodzieżą. Studiował psychoterapię wg metody terapeutycznej A. Midella. Był felietonistą w magazynach „Live and Travel” i „Łódź u fly?”. Od 2012 roku współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską – w premierowym spektaklu tej instytucji, musicalu „Korczak” Ch. Williamsa w reż. R. Skolmowskiego, wcielił się w postać Janusza Korczaka. Widzów OiFP zachwycił kreacją Upiora. Musical obejrzało ponad 85 tys. Białostocczan.

Recenzje białostockiej odsłony „Upiora”:
„W premierowej obsadzie zobaczyliśmy znanych z Romy – Damiana Aleksandra (Upiór), który jest jeszcze lepszy niż w stolicy, piękną i utalentowaną Edytę Krzemień (Christine Daae), Grzegorza Pierczyńskiego (Firmin) oraz Tomasza Steciuka (Andre).” – Gazeta Wyborcza

„Aktorzy dojrzeli przez te lata, kiedy nie wcielali się w upiorne role i przerwa wyszła im zdecydowanie na dobre. Damian Aleksander (Upiór) nie jest już tylko oszalałym z miłości amantem. Teraz jest dużo bardziej szaleńczy, niebezpieczny i tragiczny. Już nie trójwymiarowy, teraz dziesięciowymiarowy. Lub więcej.” – Blogodynka

Wieczorem 20 marca „Upiora w operze” zagramy na scenie OiFP po raz 127. i ostatni w tym roku. Czy ostatni w ogóle? Zobaczymy.

Inna twarz Upiora.

Spotkanie z Damianem Aleksandrem

Miejsce:

Sala Kameralna Opery i Filharmonii Podlaskiej

Termin:

niedziela 20 marca godz. 14.30

Bilety na spotkanie 1 zł.

deszcz maly
Sadhu