Fiesta Kartofella czyli festiwal kartofla

5.09. Kolejne wydarzenie kulinarne tego lata, już w sobotę 5 września 2015 r., w ogrodzie za Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Tym razem odbędzie się „Fiesta Kartofella”, czyli festiwal kartofla, a także konkurs kulinarny w dwóch kategoriach, dania z ziemniaka i potrawa na słodko. Wstęp wolny.

„Fiesta Kartofella” to wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Ten kulinarny festiwal chętnie odwiedzają nie tylko smakosze ziemniaków, którzy chcą skosztować nowych potraw lub wymienić się swoimi przepisami, ale także całe rodziny aby aktywnie i w świetnej atmosferze spędzić wolny czas.

W tym roku gościem festiwalu będzie Davida Gaboriaud, jeden z najbardziej znanych kucharzy młodego pokolenia. Urodzony we Francji, przez wiele lat pracował w Polsce, Stanach Zjednoczonych oraz Paryżu. Od 2013 roku prowadzi na kanale Kuchnia + swój program „David w Europie”. Organizator wielu warsztatów i imprez kulinarnych, propagator slow food oraz idei celebrowania posiłków i delektowania się jedzeniem.

Podczas pokazu dla ełckiej publiczności przygotuje krokiety ziemniaczane z polskim serem zagrodowym, dojrzewającą szynką i aioli cytrynowym. A także patatas bravas (hiszpańska potrawa) czyli ziemniaki podsmażane i duszone z pomidorami oraz chorizo (czyt. czorizo ), podane z grzanką.

Program:

  • 15:00 – Rodzinny turniej piłki siatkowej z Pawłem Papke na Plaży Miejskiej.
  • 15:00 – Rozpoczęcie i występ DJ Radecki – Centrum Edukacji Ekologicznej.
  • 16:00 – Pokaz kulinarny Davida Gaboriaud (Gaboria).
  • 16:30 – Zgłaszanie potraw do konkursu kulinarnego w dwóch kategoriach:
      • dania z ziemniaka i potrawa na słodko.
  • 17:30 – Rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego.
  • 18:00 – Zakończenie.