Ełccy fajterzy na No Limit Duel League w Warszawie, czyli Cross Fit w akcji

W ostatni weekend (11-12 kwietnia) zawodnicy ełckiego boxu CROSS- V.I.P. EŁK zmierzyli się z ponad setką innych zawodników z całej Polski w zawodach pojedynkowych CrossFit No Limit Duel League.

Zawody miały charakter pojedynków. W szranki stawało dwóch zawodników, którzy losowali konkurencję, a następnie wykonywali szybki 1’ AMRAP (As Many Reps/Rounds as Possibile – tyle powtórzeń / rund, ile jesteś w stanie zrobić). Przegrany odpadał, wygrany przechodził dalej w drabinie eliminacyjnej by dojść do pojedynku i stoczyć walkę z drugim najlepszym crossfiterem zawodów.

Zawody zostały rozegrane w dwóch klasyfikacjach indywidualnych: kobiet i mężczyzn. Ełcki box wśród pań reprezentowały: Ewelina Tomaszewska, Aneta Nowicka i Dominika Adamiec. W skład męskiej ekipy wchodzili: Paweł Zięba, Michał Truszkowski, Jakub Golak i Dominik Golak.

Eliminacje to WOD („Workout of The Day”- co można przetłumaczyć jako „kombinację ćwiczeń”), który trwał 8 minut.  W tym czasie należało powtórzyć jak największą ilość razy rundę, w skład której wchodziły następujące zadania:

– bieg 8x 100metrów

– swing kettlem 16kg(kobiety)/ 24kg(mężczyźni)

– przysiad z kettlem 16kg(kobiety)/ 24kg(mężczyźni)

– martwy ciąg sumo z unoszeniem kettla do brody 16kg(kobiety)/ 24kg(mężczyźni)

– przysiad ze kettlem na klatce piersiowej z wyciśnięciem jedną ręką nad głowę z obciążeniem 16kg(kobiety)/ 24kg(mężczyźni)

Po pierwszym etapie do kolejnego zakwalifikowało się pięciu ełczan. Następny WOD zapewnił miejsce w finale tylko dwóm zawodnikom- Ewelinie Tomaszewskiej i Pawłowi Zięba. W ostatecznych kwalifikacjach ełczanka uplasowała się na V miejscu w kategorii kobiet, a Paweł Zięba zakończył zawody jako 15 na liście. Start dla wszystkich zawodników boxu CROSS- V.I.P. EŁK był prawdziwym chrztem bojowym i w ten sposób przetarli szlaki dla innych miłośników CrossFitu.

Zawody wchodzą w skład No Limit Duel League – czyli ligi zawodów pojedynkowych. Liga składa się z czterech kolejek. W każdej kolejce zawodnicy zbierają punkty zależnie od miejsca które zajęli. Wynik końcowy określa suma trzech najlepszych startów ze wszystkich czterech kolejek NLDL. Kwietniowe zawody były II kolejką.