Dni Otwarte w Szkole Artystycznej

14-16 września odbędą się Dni Otwarte Szkoły Artystycznej  czyli cykl bezpłatnych zajęć, w czasie których będzie można zapoznać się z ofertą Szkoły Artystycznej, porozmawiać z instruktorami i zapisać się na wybrane zajęcia.


Oprócz znanych już zajęć, wprowadzamy w tym roku nowości. Zapisy i informacje: Sekretariat Szkoły Artystycznej, ul. Armii Krajowej 21, tel. 87 5200 00 48, 726 333 200.

Nowe zajęcia w Szkole Artystycznej na rok 2017/2018:

Taneczne:

KIDS DANCE
6-7 lat
(instruktor Izabela Frąckiewicz)
Na zajęciach dzieci poznają podstawy tańca nowoczesnego (Hip-Hop), od prostych kroków po trudniejsze kombinacje. Zajęcia ogólnorozwojowe przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Wspólna zabawa z rówieśnikami oraz poznawanie podstawowych kroków i figur tanecznych to najlepsza droga rozwoju dla Twojego dziecka.

HOUSE DANCE
8-12 lat
(instruktor Izabela Frąckiewicz)
Taniec House, podobnie jak to ma miejsce w większości stylów z rodziny street dance, w swojej genezie był tańcem socjalnym, powstałym w latach 80-tych. Zaadaptował na swoje potrzeby kroki i ruchy z bardzo wielu źródeł – między innymi z capoeiry, jazzu i salsy. Ma wiele odmian i technik, które często znacznie różnią się między sobą. Najbardziej charakterystycznym elementem tańca House jest technika nazywana „jackingiem”, która polega na poruszaniu tułowia do przodu i do tyłu w charakterystycznym falującym ruchu. Charakterystyczne są też kroki i sposób poruszania się, polegający na niskich, płynnych podskokach.

ZUMBA GOLD
15+
(instruktor Elżbieta Kozłowska – Plak)
Zajęcia skierowane do wszystkich, którzy długo nie praktykowali żadnej aktywności fizycznej i mają ograniczone możliwości treningowe. Zajęcia oparte są na podobnej formule, co Zumba Klasyczna, a podstawowa różnica dotyczy intensywności i tempa. Zumba Gold to zajęcia przeznaczone dla osób zaczynających przygodę z Zumbą i dla seniorów.

TANIEC UŻYTKOWY
15+
(instruktor Łukasz Sakowicz)
Jeśli obawiasz się zbliżającego wesela, masz ważną imprezę, boisz się deptania po nogach, a może po prostu chcesz zaskoczyć swoją drugą połówkę na parkiecie – TEN KURS JEST DLA CIEBIE! Taniec użytkowy  to forma, którą możesz wykorzystać podczas każdej okazji. Kurs trwa 8 tygodni.

BACHATA
15+
(instruktor Łukasz Sakowicz)
Zmysłowy taniec latynoski i muzyka rodem z Dominikany. Obok salsy jest to jeden z rytmów najczęściej słyszanych na imprezach salsowych. Taniec ten charakteryzuje się bliskością partnerów oraz dynamiczną pracą bioder akcentującą uderzenia w muzyce. Podstawy bachaty zna właściwie każdy, kto kiedyś uczył się salsy. To gorący taniec sprzyjający nawiązywaniu nowych lub zacieśnianiu starych znajomości.

Plastyczne:

PROJEKTOWANIE MODY
5-7 lat, 8-10 lat
(instruktor Agnieszka Łankowska)
Zajęcia z projektowania kierowane są do osób, które chcą rozwijać swoją pasję i są ciekawe odrywania świata mody poprzez zabawę. Warsztaty polegają na zapoznaniu uczestników
z podstawami w nazewnictwie barw,  pracy w materiale i kolorze oraz na praktycznym działaniu z trendami. W użyciu są głównie tkaniny, folie, papier, gazety oraz modele lalek.

TAJEMNICZY ŚWIAT GIER LOGICZNYCH
6+
(instruktor Jerzy Romanowski)
Zajęcia z gier logicznych obejmować będą podstawy takich gier jak szachy (w wersji towarzyskiej i sportowej), warcaby oraz go.  Na zajęciach uczestnicy zaprojektują i wykonają plastycznie własne gry logiczne płaskie i przestrzenne. Uczestnictwo w grach logicznych może być ważnym ćwiczeniem okazywania emocji i kształtowania ich odreagowania.

BARWOTEKA
4-5 lat, 6-8 lat
(instruktor Agnieszka Łankowska)
Uczestnicy zajęć będą poprzez zabawę poznawali nazewnictwo, zasady podstaw kolorystyki i mieszania barw. Głównymi narzędziami pracy będą farby takie jak: akryle, plakatówki, akwarele oraz pastele mokre i suche. Podkłady: papier o różnych gramaturach, płótno, tektura, kalka. Zajęcia rozwijają sprawność manualną oraz rozbudzają wyobraźnię.

ŚWIAT ZABAWEK
6-12 lat
(instruktor Agnieszka Łankowska)
Podczas tych zajęć uczestnicy nauczą się tworzenia maskotek, wielofunkcyjnych zabawek z takich materiałów, jak papier, drewno i różnego rodzaju tkaniny. Innymi narzędziami w pracy będzie: ozdobna tekturka falista, makarony, koraliki, piórka, tasiemki, brokat, sznurki papierowe, puszyste druty, styropian, kabelki kolorowe oraz wiele innych materiałów, które podpowie nam nieograniczona skarbnica wyobraźni.

Więcej informacji na stronie www.eck.elk.pl