Darek Gajko – człowiek bez barier

Nasz człowiek, Darek Gajko, jest w gronie 20 półfinalistów tegorocznej, XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Człowiek bez barier”. 


cbb2016_gajko_dariuszW notce na stronie www.integracja.org napisano o nim:

Dariusz Gajko, 47 lat, miejsce zamieszkania: Skomętno Wielkie, rodzaj niepełnosprawności: paraplegia. Od 1988 r. po wypadku motocyklowym porusza się na wózku.

Fotograf, specjalizuje się w fotografii portretowej, mody, architektury. Pracuje jako grafik komputerowy w szpitalu w Ełku, fotoreporter serwisu KobiecyElk.pl. Na koncie ma realizację sesji modowych „Fashion Project” m.in. w Mediolanie, Zurychu, Kownie, Warszawie i na Mazurach. Akredytowany fotograf wyborów Miss Polski na Wózku 2014 i 2015, Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” 2015 oraz Spartakiady FAR w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Autor wielu wystaw. Otrzymał stypendium artystyczne prezydenta Ełku, czego efektem była wystawa „Wrota Ełku”. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla młodzieży z Polski i Ukrainy, uczy też dorosłych. Współpracuje z instytucjami miejskimi, stowarzyszeniami, grupami artystycznymi. Charytatywnie robił m.in. cykl zdjęć w projekcie „Metamorfozy”.

Ale to nie wszytko. Wiemy, że to pozytywny człowiek, który zraża optymizmem i może od niego uczyć się niejeden chodzący na swoich nogach.

Głosujmy więc na Darka 🙂      Tutaj:

http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/357899