Czy bielizna lecznicza naprawdę pomaga?

Atopowe zapalenie skóry, stopa cukrzyka, grzybica, bóle reumatyczne, wypryski, łuszczyca i oparzenia to tylko niektóre ze schorzeń, przy których zalecanie jest noszenie bielizny leczniczej. Sprawdzamy, czy noszenie specjalistycznych ubrań, nierzadko dość drogich, rzeczywiście pomaga w powrocie do zdrowia.

junge Frau Sensibler Krper nackt mit einem TuchBielizna jedwabna i wełniana

Bielizna jedwabna jest skierowana głównie do osób, które cierpią na atopowe zapalenie skóry i wszystkie schorzenia związanie z nadmiernym swędzeniem. Skarpetki z jedwabiu przynoszą znaczną ulgę osobom zmagającym się z tak zwaną stopą cukrzycową. Ich główne zalety to przede wszystkim zmniejszenie swędzenia i pieczenia. Bielizna jedwabna chroni przed zakażeniem skóry i jej nadmiernym wysuszaniem. Nie leczy chorób, ale przyczynia się do ustąpienia przykrych dolegliwości z nimi związanych, a tym samym do szybszego wyleczenia.

Bieliznę wełnianą poleca się szczególnie osobom cierpiącym na reumatyzm. Wykazuje wysokie właściwości rozgrzewające, dlatego powinno się ją nosić przy rehabilitacji. Wspomaga też łagodzenie procesów zapalnych. Jest polecana szczególnie jesienią i zimą.

Bielizna z włókna bambusowego

To odzież wyprodukowana z myślą o osobach cierpiących na nadpotliwość. Ze względu na to, że jest termoaktywna, odprowadza wilgoć i dzięki temu skóra jest sucha. Wykazuje działanie antybakteryjne, dlatego nie pojawia się przykry zapach, który zwykle wiąże się z nadmierną produkcją potu. Bielizna jest bardzo trwała, a przy tym łatwo się ją pierze i szybko się suszy. Bielizna reguluje temperaturę ciała, dlatego można ją nosić zarówno zimą jak i latem. Jest odpowiednia dla kobiet w ciąży i dzieci, ponieważ chroni przed szkodliwymi promieniami UV.

Bielizna pokryta srebrem

Choć wykazuje największe działanie lecznicze, zwłaszcza na atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, oparzenia i między innymi grzybicę, to jest jednym z najdroższych gatunków bielizny dostępnym na rynku. Największą zaletą bielizny ze srebrem, oprócz zmniejszania świądu, jest przyspieszanie gojenia ran. Odzież tego typu jest oddychająca i regulują temperaturę ciała. Wykazuje też działanie antybakteryjne, więc redukuje liczbę drobnoustrojów pojawiających się na skórze. Dzięki tym wszystkim właściwościom, wspomaga naturalną rekonstrukcję skóry, a w połączeniu ze specjalistycznym kremem, efekty są widoczne bardzo szybko. Noszenie bielizny pokrytej srebrem, prowadzi do zmniejszenia dawki przyjmowanych leków i maści sterydowych a z czasem do całkowitego ich wyeliminowania.

Bielizna z aperturą bursztynową

Idealnie sprawdza się na wszelkie schorzenia związane z reumatyzmem, a także zmiany zwyrodnieniowe stóp i zmęczenie. Jest polecana zwłaszcza osobom cierpiącym na oziębienie stóp. Bursztyn, który zastosowano od wewnętrznej strony bielizny, powoduje powstawanie jonów ujemnych, które zwiększają temperaturę skóry i łagodzą ból.

Odpowiednio dobrana bielizna lecznicza może łagodzić przykre dolegliwości związane z niektórymi chorobami i prowadzi do całkowitego wyleczenia. Jej noszenie uznaje się za terapię alternatywną dlatego powinno się poinformować lekarza o chęci korzystania z dobrodziejstwa bielizny leczniczej, aby wiedział kiedy należy zmniejszyć dawki przyjmowanych leków.

Artykuł przygotowany przez redakcję portalu nokautzdrowie.pl