Czarter jachtu na Mazurach – wymarzone wakacje

Marzą ci się wakacje pełne wolności, słońca i wody? Właśnie takie możesz sprawić sobie i swojej rodzinie – i to w Polsce! Wystarczy wyczarterować jacht, by cieszyć się niepowtarzalnym urlopem na własnych zasadach. Sprawdź, jak łatwy jest czarter jachtów na Mazurach.

Zdjęcie autorstwa Lukas z Pexels.

Pomysł na wakacje niemal dla każdego

Wyobraź sobie, że w czasie urlopu możesz dowolnie zmieniać miejsce pobytu oraz w każdej chwili wyruszyć w piękny rejs. W dodatku spędzasz też czas w komfortowym wnętrzu. Takie połączenie możliwe będzie, jeśli zdecydujesz się na czarter jachtu. Mazury to najlepszy region, by spróbować tego ciekawego doświadczenia.

Dla kogo takie wakacje? Właściwie bez ograniczeń – to może być świetna wyprawa dla rodziny, ale także dla przyjaciół. Modne są choćby weekendowe imprezy na jachcie. Oczywiście zawsze należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa!

Jak wyglądają jachty w środku?

Wiele zależy od rodzaju jachtu, jego wielkości oraz standardu. W ofercie https://www.sailor.pl – Czarter jachtów Mazury – Port Sailor do wyboru są jachty żaglowe oraz motorowe. Większość jachtów posiada lodówki i ogrzewanie. Większe luksusowe jednostki wyposażone są najbardziej komfortowo, jednak i w mniejszych jachtach spokojnie można poczuć się dobrze i bezpiecznie.

Co można robić podczas rejsu?

Oczywiście zwiedzać i podziwiać piękne Mazury, których liczne jeziora połączone są rzekami i kanałami. Pikniki na pomostach, cumowanie w portach w miejscowościach ze świetnymi restauracjami, cieszenie się wodą i słońcem… To wszystko czeka cię, jeśli zdecydujesz się na czarter na Mazurach.

Możesz podejść do sprawy spontanicznie i płynąć tam, gdzie cię wzrok poniesie lub zaplanować wyprawę bardziej szczegółowo i wybrać porty, które chcesz odwiedzić. Wszystko zależy od pomysłu i potrzeb.

Jak wypożyczyć?

Port Sailor ma swoją siedzibę w Pięknej Górze, nieopodal Giżycka. Właśnie tam odbierzesz swój jacht. Wystarczy skontaktować się z firmą lub na ich stronie skorzystać z formularza online, by zapytać o dostępność jachtów w danym terminie.

Czy potrzebne są specjalne uprawnienia?

Są jednostki, które wymagają patentów żeglarskich, jednak Port Sailor posiada w swojej ofercie również takie, na które nie trzeba mieć patentu sternika – wystarczy, że wybierzesz termin i zarezerwujesz najlepszy jacht dla siebie, a firma zajmie się wszelkimi sprawami organizacyjnymi.

Przy czarterowaniu jachtu warto zwrócić uwagę na kompleksową usługę. Port Sailor, wypożyczając jacht, oferuje także serwis na całym obszarze Mazur w przypadku awarii lub ewentualnych kłopotów, kompleksowe ubezpieczenie (OC, CASCO, kradzież silnika, załoga od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, rzeczy osobiste załogi), a także pomoc wykwalifikowanych sterników.

Ahoj, przygodo! Mazury czekają – wystarczy wybrać jacht i termin.