Co zrobi rodzic dla zdrowia swojego dziecka?

Który rodzic nie pragnie zdrowia dla swego dziecka? Wiadomo, że chcemy, by nasze pociechy rosły zdrowe i szczęśliwe. Ale też wiadomo – nic nie przychodzi samo.

dziewczynkaNa szczęście zdrowe nawyki żywieniowe można wprowadzać już od najmłodszych lat – i świadomi rodzice tak robią. Nie zawsze jednak mamy narzędzia i czas, by w atrakcyjny sposób przekazać dzieciom informacje o zdrowym stylu życia. Dobry przykład jest oczywiście niezastąpiony, ale można go uzupełnić formą zabawy – czyli tym, co dzieci lubią najbardziej.

A do zabawy przydałyby się ciekawe materiały i gadżety. I to właśnie, bezpłatnie, oferuje projekt „Mamy kota na punkcie mleka”.  Już sam tytuł budzi sympatię dzieci, a to tylko początek. Wyobraźcie sobie, że wasze pociechy zdobywają wiedzę na temat walorów odżywczych mleka i jego przetworów i potem chętnie po sięgają. Bardzo proste.

Program adresowany jest do szkół i uczniów klas I-III, ale my, jako rodzice, możemy poinformować o nich nauczycieli w czasie szkolnych zebrań. Przecież to ma służyć naszym dzieciom.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, w ramach kampanii przewidziane są materiały edukacyjne, konkursy, spotkania z bohaterem, gadżety programu.  Na tą chwilę do projektu już dołączyło 6712 dzieciaków.

Zgłoszenie jest niezwykle proste i nie zabierze nauczycielowi wiele czasu. Wystarczy wejść na stronę www.kochammleko.pl, kliknąć w zakładkę „Dołącz do nas” i mailem odesłać wypełnioną deklarację. I to wszystko. Teraz zostaje tylko czekać na radość dzieci, która zaprocentuje zdrowymi nawykami żywieniowymi.  Akcja trwa do końca 2016 roku i jest sfinansowana ze środków Funduszu Promocji Mleka.

Szczegółowe informacje na temat realizacji programu znajdują się na stronie www.kochammleko.pl