Bieg Pamięci ełcką promenadą

1.03. Ełczanie pobiegną 1 marca na dystansie 1963 metrów trasą prowadzącą promenadą ełcką. Zapisy będą przyjmowane w dniu biegu w biurze zawodów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
1 marca w Ełku w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” zorganizowany zostanie „Bieg Pamięci’, który rozpocznie się o godz. 9:30 w okolicy zielonego mostka niedaleko Centrum Edukacji Ekologicznej. Stamtąd zawodnicy pobiegną promenadą do zabytkowego mostu przy ul. Zamkowej, a następnie zawrócą i dalej będą się przemieszczali w kierunku placu zabaw na ul. Nadjeziornej, następnie przez park Kopernika aż do zielonego mostka. W ramach zawodów planowane są dwa okrążenia.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia spróbują swoich sił na dystansie 1963 metrów wzdłuż promenady ełckiej. Długość trasy to odwołanie do roku, w którym zginął Józef Franczak ps. Lalek, ostatni Wyklęty Żołnierz.

Po zawodach ok. godz. 11:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej dla uczestników biegu zorganizowane zostanie ognisko. Natomiast o godz. 12:15 w Katedrze św. Wojciecha w Ełku odbędzie się Msza św.

Organizatorami wydarzenia są: Polska Organizacja Wojskowa, Urząd Miasta Ełku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku.

Zapisy będą prowadzone w dniu zawodów od godz. 8:00 w biurze usytuowanym przy zielonym mostku. Więcej informacji na temat wydarzenia na www.elk.pl oraz w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji pod nr tel.: 87 610 38 38.