Akcesoria, które przydadzą się każdemu uczniowi

Co prawda wakacje dopiero się rozpoczęły, ale rodzice już teraz zaczynają planować szkolną wyprawkę.

Co więcej, same dzieci chętnie w takich zakupach uczestniczą i wybierają najładniejsze akcesoria. O ile przyjemniej przebiega przecież nauka, kiedy na plecach noszony jest wymarzony plecak, a biurko zdobi atrakcyjny piórnik. Dajmy dzieciom wybór, niech samodzielnie wskażą niezbędniki zgodnie z własnym gustem. To przecież przedmioty, z których to one będą korzystać.

Plecak

Dobry plecak to podstawa. Ma być nie tylko atrakcyjnym „bajerem”, ale przede wszystkim funkcjonalnym akcesorium, z którego każdego dnia korzystać będzie uczeń. Weźmy pod uwagę, że praktyka jest w tym przypadku najważniejsza. Przecież plecak, który waży minimum kilka kilogramów, noszony jest na plecach i musi się to odbywać w pełnym komforcie. Ważny jest także organizer, w jaki jest wyposażony. Najlepiej, kiedy plecak będzie miał sporą ilość przegródek.

Estetyka jest równie ważna. Co sezon pojawiają się inne motywy. Hitem zawsze są te bajkowe, ale w tym roku producenci oferują nam jeszcze coś zupełnie innego. Dziewczynki mogą wybierać plecaki z motywem kwiatów albo flamingów, chłopcy zaś w zabawne zwierzątka.

Piórnik

Liczy się jego wyposażenie, ale nie ukrywajmy, że również design. Piórnik to największy skarb każdego ucznia. To w nim znajdują się nie tylko kolorowe mazaki, długopisy czy niezbędny cyrkiel. Piórnik jest też przechowalnią wszystkich innych przedmiotów, jakie są potrzebne podczas lekcji. Warto, by miał przegródki, a jego wyposażenie było najwyższej jakości.

Jeśli chodzi o wygląd piórnika, niech dziecko wybierze dokładnie ten, który mu się podoba. Dzisiaj niezmiennie modne są piórniki z motywem bajkowym, ale też te jednokolorowe. Dobrze, jeśli piórnik jest zamykany na suwak i wykonany ze skóry – wtedy posłuży o wiele dłużej.

Worek

Kolejnym akcesorium, za którym już powoli możemy się rozglądać, jest worek na zmienne obuwie. Bez względu na to, jaki kolorowy motyw się na nim znajdzie, warto, by wyróżniał się na tle innych, bo wtedy uczeń szybko rozpozna go spośród innych, jakie wiszą w szatni. Worek musi być też na tyle duży, by obuwie bez problemu się w nim zmieściło. Co ważne, należy wybierać worek, który jest wykonany z nieprzemakalnego materiału. Przecież niejednokrotnie chowane są w nim nie tylko kapcie, ale też obuwie, z którego dziecko korzysta na dworze.

Akcesoria, w przypadku których liczy się design

Okazuje się, że każdy uczeń wróci po wakacjach do szkoły chętniej, jeśli w jego plecaku znajdą się przedmioty atrakcyjne wizualnie. Są takie, w przypadku których to właśnie wygląd ma priorytetowe znaczenie. Mowa tu między innymi o okładkach zeszytów i książek. Tylko od dziecka zależy, jak wyglądać będą jego pomoce dydaktyczne. Można ozdabiać je okładkami kolorowymi, przeróżnymi motywami, a nawet takimi, które pachną gumą balonową.

Dekoracyjnym motywem może być również plan lekcji. Dziecko może stworzyć go samodzielnie, ale w sklepie można także nabyć gotowe plansze, na których zapisuje się poszczególne zajęcia. W kwestii wyboru tego rodzaju gadżetu panuje również pełna swoboda.

Artykuł przygotowany w oparciu o stronę internetową Poliszdesign, bloga o wystroju wnętrz.