Zumba z uśmiechem na twarzy

Na punkcie zumby oszalały kobiety na świecie, w Ełku ten taniec robi furorę już od kilku lat. Nic więc dziwnego, że na ełckim  placu Jana Pawła II w każdy piątek wakacji pojawia się coraz więcej osób. I to nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Jest też ogromne grono fanów dziecięcych tego tańca.

4 lipca po raz pierwszy tych wakacji wspólnie tańczono w Ełku w ramach projektu „Zumba w piątek dla każdego”. Trzygodzinny maraton poprowadziła Andżelika Muraszkowska, jedna z pierwszych instruktorek zumby w Polsce. Jak przyznaje instruktorka, bardzo lubi Ełk, przyjeżdża tu bowiem od kilku lat. Zarówno miejsce, jak i atmosfera, bardzo jej odpowiadają. Ma też coraz więcej znajomych w mazurskim mieście.

A czemu ełczanki tak chętnie tańczą zumbę? Oto, co powiedziały portalowi KobiecyEłk:

– Odstresowuje po całym dniu pracy

– To jedyna możliwość bycia w ruchu. Nie miałabym czasu na chodzenie dwa albo trzy razy w tygodniu na tańce albo aerobik. A skoro jest piątek, prawie weekend, grzechem byłoby nie skorzystać.

– Przychodzę z dziećmi. Są już na tyle duże, że nie trzeba ich pilnować. Skaczą sobie przy scenie, ja tańczę z dorosłymi. Spędzamy fajnie czas, i co ważne, za darmo. Trudno byłoby mi chodzić regularnie na płatne zajęcia, więc korzystam, ile się da. Ja jestem zadowolona, i dzieci też. Bez obciążania budżetu.

– Namówiła mnie koleżanka. Przyszłam pierwszy raz i jest suuper. Będę chodzić całe lato, a potem też gdzieś się zapiszę. Nie głupi wymyślił tę zumbę.

Terminy:

11 lipca, 25 lipca – wyjątkowo w godz. 17.00-18.30 (z uwagi na starty balonów z placu)

1, 8, 15, 22, 29 sierpnia

Godz. 17.00-20.00

Miejsce: plac  Jana Pawła II

Wstęp bezpłatny