Zbadaj wiek swojego serca

Komentarz eksperta dr Grzegorz Juszczyk, Dyrektor Biura Edukacji Zdrowotnej Grupy LUX MED.

Prawie połowa światowej populacji osób aktywnych zawodowo pracuje obecnie dłużej niż kiedykolwiek wcześniej. Z nadmiaru stresu i obowiązków zapominamy też o zdrowych nawykach, zbilansowanej diecie czy regularnym ruchu. Dlatego każdego dnia nasze serce jest narażone na czynniki zwiększające ryzyko jego chorób.

Specjaliści Światowej Federacji Serca oraz Bupa– której częścią jest LUX MED – dostrzegają związek pomiędzy trybem pracy, a kondycją serca. Za pośrednictwem specjalnie opracowanego kalkulatora online SercawPracy możemy zbadać swój  „wiek serca”. Wynik będzie zależny m.in. od poziomu aktywności fizycznej, ciśnienia krwi czy  wskaźnika masy ciała (BMI). Z dotychczas zebranych odpowiedzi  wynika, że wiek serca mieszkańców takich państw jak Francja, Hiszpania czy USA jest znacznie starszy niż rzeczywisty. A teraz chcemy zbadać kondycję polskich serc i wspólnie tworzyć środowisko przyjazne dla serca niezależnie od miejsca zamieszkania i pracy. Dlatego w ramach kampanii „Serca w Pracy” chcemy pomóc w utrzymaniu zdrowszego trybu życia i zmniejszeniu ryzyka wystąpienia chorób przewlekłych poprzez lepsze odżywianie, aktywność fizyczną, zaprzestanie palenia tytoniu itp. Zatem nie czekaj – zbadaj i zadbaj o wiek swojego serca!

Informacje o Grupie LUX MED:

Grupa LUX MED to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w skoordynowanym modelu zintegrowanej opieki zdrowotnej. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.