Zaduszki jazzowe z Agą Zaryan

31.10. Zaduszki to czas na chwilę zadumy, refleksji i wspomnień. ECK proponuje wspólne spędzenie tego szczególnego czasu w towarzystwie wybitnej wokalistki jazzowej. Aranżacje Agi nie są jednak przeznaczone tylko dla miłośników jazzu, ale dla wszystkich, którzy po prostu muzykę kochają. Koncert będzie zbiorem najlepszych utworów z całego dorobku Zaryan.

Aga Zaryan jest dziś rozpoznawalną w świecie wokalistka jazzową młodego pokolenia. Aga przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu, kontynuując tradycję takich artystów jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Wyróżnia ją specyficzny styl, smak i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności, co zaowocowało nagraniem w Polsce pięciu albumów, w tym złotego, platynowego i multiplatynowego.

Najnowsza płyta „Looking Walking Being” ukazała się pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note Records.
W roku 2008 Aga została uhonorowana przyznaniem prestiżowej w polskim świecie muzycznym nagrody Fryderyka. Była także nominowana przez Wysokie Obcasy – magazyn Gazety Wyborczej – do tytułu Kobiety Roku 2008.

W latach 2007, 2008, 2009, 2010 Aga otrzymała tytuł wokalistki roku w rankingu magazynu Jazz Forum. Artystka występowała w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech, Belgii, Izraelu, Francji, Szwecji, Norwegii, Czechach, Montenegro, Bułgarii, Turcji, Portugalii, Rosji oraz Islandii.

Termin:

31 października 2014 r.
(piątek)
godz. 19:00

Miejsce:

sala ZEBRA
Ełckiego Centrum Kultury

Bilet:

40 zł/50 zł
(przedsprzedaż/w dniu koncertu)