Wózek Babyzen YOYO – recenzja

Wózek Babyzen YOYO to niezbędne wyposażenie dla podróżujących rodzin ze względu na łatwość przechowywania i transportu podczas spaceru, jazdy samochodem, a nawet lotu samolotem (mieści się w górnych schowkach w samolocie). Wygodę przenoszenia zapewnia pasek przymocowany do wózka.

recenzja-wozka-yoyoZalety

 • Niesamowicie kompaktowy i lekki model wózka (wymiary złożonego modelu to 52x44x18cm).
 • Czterokołowe zawieszenie.
 • Składanie i rozkładanie jest tak proste, że można wykonać je jedną ręką.
 • Regulowana wysokość siedziska.
 • Wymienne i nadające się do prania pokrycia

Wady

 • Zbyt mała głębokość siedziska w porównaniu do standardowych modeli wózków dziecięcych.
 • Możliwość występowania lekkich wstrząsów podczas jazdy na wyboistym terenie.
 • Mała pojemność kosza pod wózkiem

Recenzja

Najbardziej kompaktowy wózek z jakim się dotychczas spotkaliśmy. Co ciekawe, jest to  pierwszy na świecie model w pełni odpowiadający wielkościowym wymogom dla bagaży podręcznych. Dzięki czemu bez problemu możemy umieścić go w schowku bagażowym na pokładzie samolotu.

Co znajduje się w zestawie?

Stelaż wózka, siedzisko, daszek, folia przeciwdeszczowa i instrukcja manualna.

maly-wozekCo nas przekonało do tego modelu?

Babyzen YOYO jest przykładem wózka, który doskonale spełnia swoje funkcje i sprawdza się w rzeczywistości.  Dzięki innowacyjności i lekkości prowadzenia, szybki wypad na miasto czy spacer po zatłoczonych ulicach nie będzie stanowić już dla nas problemu.

 Największym plusem tego wózka są bez wątpienia jego wymiary, które przy złożeniu wynoszą jedynie 52 x 44 x 18 cm. Przypomina on tym samym bardziej podręczną torbę na ramię niż wózek. W rzeczywistości trudno sobie wyobrazić, że dziecko będzie mogło w nim usiąść. Na szczęście, nie musimy się tym martwić. Po rozłożeniu nasze maleństwo będzie miało wystarczająco miejsca by podróżować w komfortowych warunkach. Dodatkowo YOYO jest bardzo proste w prowadzeniu przy użyciu tylko jednej ręki, a dzięki czterokołowemu zawieszeniu jest zwrotne.

 Dostosowanie pasków jest proste i nie wymaga wiele wysiłku – wystarczy odpiąć ramiączko, przeciągnąć przez szczelinę w siedzisku wózka i podwinąć.

Odpowiedni dla dzieci już od 6 miesiąca życia. Mimo naszych wątpliwości na samym początku czy wózek utrzyma 15 kg dziecko, 4 letnia córka koleżanki z redakcji dowiodła podczas przejażdżki,  że YOYO spełnia ten wymóg bez żadnych problemów. Co więcej przy wadze 5,8kg sam wózek jest lekki w przenoszeniu, a dzięki zastosowaniu paska na ramię wyglądem przypomina podręczny bagaż.

O czym należy pamiętać

 Podczas jazdy po nierównych chodnikach i ulicach w większych miastach,  istnieje możliwość, że kółka naszego wózka wpadną w którąś ze szczelin.

 Kompaktowość modelu niestety odbiła się na siedzisku. Jest trochę płytsze od innych kompaktowych modeli wózków(nasze pomiary wskazują 24 cm głębokości).

Trzeba zachować ostrożność zjeżdżając na przykład z krawężnika. Nasze maleństwo może przesunąć się do przodu narażając się na wypadnięcie z wózka nawet przy zapiętych pasach.

 Same pasy mogą wydawać się nieco krótkie w porównaniu do wielkości okrycia.  Dlatego też warto je wydłużyć do maksymalnej granicy i złączyć przy pomocy trzypunktowego zapięcia.

 System prowadzenia jedną ręką wymagał kilku prób zanim opanowaliśmy go perfekcyjnie ale nie znamy wózka, który by tego nie wymagał.

 Jeśli udajemy się do sklepu warto pamiętać, że mała pojemność kosza YOYO nie pomieści wszystkich naszych zakupów. Kilka paczek chusteczek nawilżających i parę pieluszek powoduje, że zostaje niewiele miejsca na pozostałe rzeczy.

 Jednak największą przeszkodą dla zainteresowanych osób może być sama cena wózka, która wynosi ok. 1800 zł.

Podsumowując:

 Bardzo innowacyjny, niesamowicie kompaktowy wózek spacerowy, który z pewnością zadowoli rodziców pragnących zaoszczędzić miejsca w aucie podczas transportu czy sprawić aby podróżowanie z dziećmi po mieście było łatwe i przyjemne. Idealny do zabrania w podróż samolotem.

Autor
Artykuł został przygotowany przez magazyn internetowy dla rodziców i dzieci funkydiva.pl : recenzje, zakupy dla dzieci, zabawa, pokój dla dziecka i inne tematy2 komentarze

 1. nalesniki
  lip 25, 2016 @ 23:11:42

  Fajny wpis

 2. Karolina
  maj 30, 2016 @ 12:40:52

  fajna promocja na babyzen głeboko-spacerowy leżaczek TinyLove gratis >> https://e-zabawkowo.pl/pl/c/BABYZEN/6