„Wariacje z nauką” w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku

17-18.06. IV edycja „Wariacji z nauką” zbliża się wielkimi krokami. Już 17 i 18 czerwca 2016 roku w Parku Naukowo Technologicznym w Ełku będzie można zobaczyć wynalazki stworzone przez studentów Politechniki Białostockiej takie jak łazik marsjański, bolid wyścigowy CMS-02, drony, Hermesa czyli hybrydową przystawkę do napędu wózka osoby niepełnosprawnej, MATIĘ – system wspomagania osób niedowidzących i niewidomych.

Koła Naukowe Politechniki Białostockiej przygotują także pokazy mieszania barw, druku 3D, walki robotów sumo, wariacje z nauka - 4zabawy edukacyjne związane z lasem, makietę miasteczka ruchu drogowego oraz wirtualny spacer po Politechnice.

Wszyscy głodni ekstremalnych i niecodziennych wrażeń, będą mogli skorzystać symulatora 5D, symulatora zderzeń oraz  alkogogli. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie można przeprowadzić eksperymenty chemiczne i fizyczne w wirtualnym laboratorium Professora Why. Oprócz tego odbędą się również pokazy robotów edukacyjnych Edu-Sense połączone z nauką programowania. Natomiast laboratorium mikrobiologiczno-chemiczne przygotuje pokazy niezwykłych eksperymentów chemicznych, które będzie można podziwiać na żywo.

Wstęp wolny!

Szczegóły:

Start:
Czerwiec 17, godz. 09:00
Koniec:
Czerwiec 18, godz. 16:00