W jaki sposób jesienią utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie?

Gdy za oknem jest szaro i pochmurno, pogarsza się nasz nastrój. Brak słońca, niższa niż latem temperatura, deszcz oraz wiatr sprawiają, że możemy się czuć bardziej zmęczeni i przygnębieni, a obowiązki, które codziennie wykonujemy bezproblemowo, nagle nas przytłaczają. Istnieje jednak sporo metod na to, aby skutecznie uporać się z przygnębieniem. Zmiana diety, ruch czy picie alkalicznej wody jonizowanej to tylko niektóre możliwości.

Jesień to jedna z najbardziej depresyjnych pór roku. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nasze organizm i umysł przyzwyczajone są do dużej ilości słońca, długiego dnia, a także braku kiepskiej pogody. Gdy nastaje jesień, szybciej robi się ciemno, a dodatkowo dopadają nas pierwsze oznaki przeziębienia, możemy popaść w depresję, która lekceważona może doprowadzić do bardziej poważnych konsekwencji.

Choć istnieje wiele sposobów na to, jak poradzić sobie z jesiennym przygnębieniem, tylko niektóre z nich dają realne efekty. Zajadanie się reklamowanymi suplementami diety lub spożywanie większej ilości napojów energetyzujących może mieć negatywny skutek dla naszego organizmu. Naprawdę dobre efekty może przynieść natomiast zmiana diety, wybranie się na zajęcia sportowe, dbałość o regularny sen i odpowiednie nawodnienie organizmu, np. wodą jonizowaną.

Jesteś tym, co jesz

Dieta ma ogromne znaczenie i bardzo mocno wpływa na kondycję fizyczną oraz psychiczną. Spożywanie posiłków, które są przygotowane z naturalnych składników, wyeliminowanie ciężkostrawnych składników zakwaszających organizm oraz wprowadzenie diety opartej na mniejszej ilości mięsa, a większej warzyw i owoców potrafi zdziałać cuda.

Musimy zrozumieć, że nie ilość przyjmowanego pokarmu, a jego jakość wpływa na to, jak funkcjonujemy każdego dnia. Jeśli chcemy być zdrowi, odkwasić organizm i poprawić kondycję, spożywajmy:

  • większą ilość ciepłych dań,
  • produkty zbożowe, jak makarony, chleb, płatki lub kasza,
  • warzywa pod każdą postacią,
  • owoce,
  • mięso duszone, nie smażone,

Ograniczenie tłustego, smażonego czerwonego mięsa oraz zaprzestanie stosowania produktów, które mają dużą zawartość cukrów i substancji konserwujących sprawią, że nasze ciało z dnia na dzień zacznie lepiej wyglądać, a my będziemy się cieszyć lepszym samopoczuciem.

Sport to zdrowie

Aktywność fizyczna pomoże nam zadbać o tężyznę fizyczną, a także nabrać siły do wykonywania codziennych obowiązków. Uczęszczanie na zajęcia siłowe, fitness, bieganie lub pływanie budują wytrzymałość organizmu. Sam wysiłek fizyczny, który ponosimy ćwicząc, pobudza, pozwala spalić zbędne kalorie. Regularne uprawianie sportu ma również wymiar psychologiczny: jeśli trenujemy, widzimy efekty naszej pracy, a tym samy mamy większą motywację.

Zwłaszcza jesienią dbanie o siebie przynosi wymierne korzyści. Musimy przy tym pamiętać o kilku podstawowych sprawach, jak właśnie dobra dieta oraz regularne uzupełnianie płynów w organizmie. Odpowiednie połączenie zajęć sportowych z ogólnym dbaniem o siebie, na pewno sprawi, że uśmiech będzie dłużej gościł na naszych twarzach.

Nawodnienie organizmu, czyli pamiętaj o podstawach

Jeśli chcemy jesienią cieszyć się dobrym samopoczuciem, pamiętajmy o rzeczach absolutnie podstawowych. W pierwszej kolejności należy tu zadbać o własne ciało i nie chodzi tu bynajmniej o stosowanie zabiegów medycyny estetycznej.

Przyczyn złego samopoczucia najczęściej szukamy w stresie, ciągłym przemęczeniu oraz braku odporności. Jest to oczywiście prawda, ale bezpośrednią przyczyną takiego stanu może być zakwaszenie organizmu i jego odwodnienie. Woda jest bowiem tym czynnikiem, który napędza cały organizm.

Dbając o nawodnienie organizmu i spożywając dobrej jakości wodę, np. alkaliczną wodę jonizowaną, którą można uzyskać za pomocą jonizatora oferowanego przez markę Jonizatory.eu, dajemy sobie naturalny zastrzyk zdrowia. Woda, która ma zdecydowanie najbardziej przyjazną naturalnym płynom ustrojowym budowę, nawodni organizm już na poziomie komórkowym, gwarantując lepsze funkcjonowanie narządów, bardziej elastyczną i miłą w dotyku skórę, unormowaną wagę czy bardziej lśniące włosy.

Stosując wodę alkaliczną, warto odstawić gazowane napoje kolorowe oraz soki w kartonikach, które są bombą kaloryczną, zawierają również cukry, substancje konserwujące, barwiące i smakowe. Powodują one zakwaszenie organizmu, wzrost wagi oraz inne, nieprzyjemne dolegliwości.

Chcąc urozmaicić naszą dietę, możemy wykorzystywać wodę alkaliczną do przygotowania naturalnych owocowych drinków, a także do gotowania. Picie wody można przełamać natomiast naturalnymi, wyciskanymi sokami.

Dbając o nasz organizm w sposób kompleksowy, zapewnimy sobie dobre samopoczucie. Oczywiście ważne są również inne aspekty, jak spotkania z przyjaciółmi, czy realizowanie własnych pasji. Połączenie zdrowego trybu życia, braku stresu oraz aktywności fizycznej to klucz do braku jesiennej depresji.

Symec Consulting 2015

Wyłączenie odpowiedzialności:

Informacje zawarte w artykule oraz przytoczonych tutaj filmach, komentarzach i opinie tutaj wyrażone nie mają na celu diagnostyki, leczenia lub zapobiegania chorobom i żadne stwierdzenie w tej informacji nie mogą być traktowane jako zalecenia. Zawarte tutaj informacje nie zostały zweryfikowane przez urzędy lub agencję kontroli leków i żywności. Wszelkie informacje zawarte w niniejszym artykule mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępują w żadnym stopniu konsultacji z lekarzem specjalistą.