Upiorny maraton w halloweenową noc w Planet Cinema

31.10. Ponura rezydencja, nadprzyrodzone moce i mroczne historie z przeszłości – takie motywy będą przyświecać tegorocznemu maratonowi Halloween w Planet Cinema. W sobotnią noc (31.10) kinomaniacy zobaczą aż trzy horrory, które nie pozwolą zasnąć im na fotelu.

W tym roku noc grozy w Planet Cinema rozpocznie się w sobotę (31.10) o godzinie 21:30 i potrwa do białego rana. Na początek maratonu Halloween widzowie przeniosą się do czasu drugiej wojny światowej i odwiedzą ponurą posiadłość Eel Marsh znaną z filmu „Kobieta w czerni”. W luźnej kontynuacji tej produkcji, czyli w „Aniele Śmierci” (2015) grupa uczniów ewakuowana z Londynu przybywa do opuszczonej rezydencji. Wkrótce ożywają tam nadprzyrodzone siły.

Drugą propozycją Planet Cinema w ramach maratonu jest tegoroczna „Szubienica” (2015), produkcja stworzona przez fanów gatunku, którzy zdecydowali się pokazać światu własną wersję filmu grozy. Ich pomysł jest prosty: przedstawić historię uczniów pracujących nad wystawieniem sztuki cieszącej się złą sławą. Na taką opinię dzieło zapracowało dwadzieścia lat wcześniej, gdy podczas przedstawienia zginął jeden z uczniów. Dawne wydarzenia ponownie rozegrają się w szkole.

Halloween choć nie jest polskim zwyczajem, za to ma wielu zwolenników w naszym kraju, zwłaszcza wśród miłośników filmu grozy – mówi Tomasz Brodowski z Planet Cinema w Ełku. – Jest to noc, na czas której wiele lokali przygotowuje specjalną ofertę, aby wszelkie strachy można było spotkać także w rzeczywistości. My z tej okazji zapraszamy na specjalny maraton, podczas którego widzowie będą mogli spędzić całą noc z horrorami.

Na najbardziej wytrzymałych kinomaniaków w halloweenową noc będzie czekała kontynuacja filmu Scotta Derricksona, której podjął się Ciran Foy we współpracy z poprzednimi twórcami. W „Sinister 2” (2015) znany z pierwszej części zastępca szeryfa, chcąc przerwać serię morderstw, tropi morderczego demona. Śledztwo zaprowadza go do domu położonego na odludzi, w którym żyje rodzina Collinsów – matka z dwojgiem synów ukrywających się przed agresywnym ojcem. To tam chłopcy odkrywają stare taśmy, budzące demona.

 Bilety na maraton Halloween są już dostępne w kasach Planet Cinema w Ełku. Karnet na cały maraton wynosi 30 zł.