Tworzenie gier na smartfony opłacalnym biznesem?

Można już teraz sobie uświadamiać, że pisanie programów i gier na smartfony to bardzo dochodowy biznes. Czasem w jeden dzień można zarabiać nawet do około 50 tys. dolarów dziennie. Może to robić bardzo duże wrażenie. Wszystko to mogło się stać w zaledwie jeden weekend solidnej pracy. Taki czas był odpowiedni dla zdolnego programisty z Hanoi. W trakcie jednego dnia był w stanie napisać tak popularną grę, którą każdy chciał mieć na swoim smartfonie.

Gra na smartfona, która tak bardzo dała sławę temu programiście to Flappy Bird. Całkowicie darmowa. Skoro ta gra na smartfona jest darmowa to dlaczego on tak właściwie może zarabiać tak dużo. To wszystko przez reklamy w momencie gry, które cały czas są pokazywane. Pobranie aplikacji sięgać mogło tych wcześniej wspomnianych 50 mln kliknięć. Z tego wszystko suma reklamy z gry na smartfony mogła zrobić dość pokaźny wynik. Dlaczego tak dużo osób tak chętnie lubi pobierać tą aplikację. Przede wszystkim łatwa w obsłudze, nie wymaga wykonywania zbyt wielu skomplikowanych czynności.

Z zupełnością o takim sukcesie mogą śnić wszystkich programiści, którzy już teraz liczą na podobny sukces w swojej karierze. Pewnego dnia chcą w końcu wstawić swoją grę na smartfona aby na odpowiedniej stronie AppStore, Apple czy Google Play spełnić swoje marzenie o programie wartym miliony. Najwięcej programistów można spotkać w Google Play. To tutaj pojawiać się może bardzo duża liczba użytkowników. Jednak po statystykach na temat najpopularniejsze gry na smartfona można przeczytać, że to właśnie użytkownicy platformy Apple lubią wydawać największe kwoty na te wszystkie gry. Taka platforma to nie aż tak wielka strata dla programisty. W przypadku sprzedaży aplikacji w sklepie zysk z gry na smartfona dla programisty to 70% pozostała część to wynik dla programisty.

Można zauważyć jak wiele osób lubi tworzyć teraz gry na smartfony. AppStore już od ponad 7lat zapłacił wszystkim programistom około 20mld dolarów. Czy ktoś jeszcze może zarabiać na tych grach na smartfony. Na pewno tak. Zdarzać się to może popularnym gwiazdom. Ostatnio popularna kobieta Kardashian Kim udostępniła swoją postać do gry na smartfona o nazwie Kim Kardashian Hollywod.

Jak widać warto zainteresować się programowaniem gier na smartfony. W dzisiejszych czasach tworzenie kodu nie może odbywać się jedynie na komputerze. Warto postawić na smartfony. Co raz młodsi użytkownicy bardzo chętnie lubią sięgać po te wszystkie urządzenia przenośne. Po takich platformach z aplikacjami do gier da się zauważyć, że użytkownicy bardzo chętnie lubią pobierać różnego rodzaju aplikacje. Ostatnio bardzo duża część lubi pobierać gry na smartfony. Można cały czas obserwować duży sukces Angry Birds.

Warto nauczyć się programowanie na smartfony. Trzeba trafiać do potrzeb użytkowników. Dlaczego nie wykorzystać tego jak w ludzie w czasie podróży potrafią się nudzić. Zróbmy z tego pożytek, tym razem zastąpmy tą chwilę poprzez stworzenie gry na smartfony.

Dziękujemy portalowi TopBiznesy.pl za współpracę merytoryczną.