Sztukateria Orac Decor. Prosty sposób na piękne wnętrza

Umiejętnie dobrana sztukateria może odmienić wygląd każdego wnętrza. Niepotrzebne są tu ani zbytnie nakłady finansowe, ani też specjalne umiejętności montażu. Lekka, łatwa i wygodna w użyciu, ułatwia metamorfozę nawet najbardziej przewidywalnego budynku.

Elementy sztukaterii, precyzyjnie wieńczące wnętrza i stanowiące ciekawy element aranżacyjny, nie są wynalazkiem czasów nam współczesnych. Po rozwiązanie to sięgali bowiem architekci już od czasów starożytności, zaś okres rozkwitu tego segmentu sztuki dekoracyjnej przypadł na przełom renesansu i baroku. I choć od tamtej pory minęły wieki, to sztukateria ani trochę nie straciła na popularności – w dalszym ciągu zachwyca ona bogactwem form i kształtów, urzeka motywami i nadaje charakteru każdemu wnętrzu.

Firma z rodzinną tradycją

Jednym z niekwestionowanych liderów w branży jest tutaj sztukateria Orac Decor – pod nazwą tą kryje się rodzinna firma Orac NV, założona jeszcze w 1970 roku w Belgii i do dzisiaj oferująca klientom na całym świecie materiały wykończeniowe najwyższej jakości. W ich bogatej ofercie znajdują się dekoracje sufitowe oraz ścienne, profile podłogowe, elementy ozdobne oraz świetlne, a także przeróżne akcesoria, za pomocą których wykończą Państwo swoje wnętrze. Listwy Orac Decor stanowią elegancki i nowoczesny element dekoracji wnętrz, tym bardziej uniwersalny, że nadają się do malowania – wystarczy zastosować tutaj tę samą farbę, której używaliśmy do malowania ścian.

Do wyboru są tutaj listwy o różnych długościach i szerokościach, a także różnym przeznaczeniu. Znajdziemy tu modele o prostych kształtach i wzorach, wolne od zbędnych ornamentów i zdobień, a także te nieco bardziej okazałe, dedykowane odbiorcom, ceniącym sobie bogate wykończenie wnętrz. Listwy Orac Decor są przy tym gwarancją najwyższej jakości oraz wytrzymałości – dzięki precyzyjnemu wykończeniu oraz starannej produkcji, prowadzonej przy zachowaniu niezbędnych standardów, udało się uzyskać materiał wykończeniowy wygodny w użyciu, długo zachowujący swój pierwotny wygląd, solidny i trwały. Wszystko to sprawia, że Orac Decor listwy tak chętnie wybierane są przez klientów na całym świecie.

Solidność i elegancja na wyciągnięcie ręki

Sztukateria Orac Decor pozwala przy tym na dowolne zaaranżowanie przestrzeni – bez względu na to, czy dysponujemy pomieszczeniami w stylu klasycznym, czy też nowoczesnym, w ofercie firmy odnajdziemy materiały, odpowiadające naszym potrzebom. Zarówno listwy Orac Decor, jak i pozostałe produkty z serii, wykonywane z wysokiej jakości polimerów, które zapewniają wygląd drewna lub gipsu i odznaczają się najwyższymi właściwościami materiałów syntetycznych.

Do ich największych atutów zalicza się twardość i obrabialność, z sukcesem wykorzystywane w produkcji tak każdej listwy Orac Decor, jak i tutejszych gzymsów, rozet, kopuł, paneli sufitowych czy podłogowych, kinkietów, opraw czy systemów oświetlenia. Dlatego sztukateria Orac Decor wyróżnia się najlepszymi parametrami technicznymi i znakomicie sprawdza jako wykończenie każdych, nawet najbardziej wymagających wnętrz.

Materiał powstał we współpracy ze specjalistami sklepu efekciarnia.pl