Szkoła z pomysłem na uczniów i ich przyszłość

 25.04. Jedna szkoła, a kilka atrakcyjnych i przyszłościowych kierunków. Zobacz, jakie atrakcyjne kierunki przygotował ełcki ZDZ prowadzący zezpłatne szkoły dzienne: technikum, liceum.  Skorzystaj z Dnia Otwartego. Odwiedź szkołę przy ul. Armii Krajowej 43 w Ełku.

Program Dnia Otwartego Szkoły  25.04.2015

 KLASY MUNDUROWE

Pokaz sprzętu strzeleckiego

– RPG (ręczny karabin maszynowy)

– kbkak MS

– kbkak m

– kbkak-47

2. Wystawa sprzętu taktyczno-medycznego

3. Strzelnica elektroniczna „CYKLOP” – strzelanie z kbkak

5. Pokaz sprzętu służb mundurowych – Straż Pożarna, Policja, Jednostka Wojskowa  z Bemowa Piskiego.

6. Informacja o służbie wojskowej (przedstawiciel WKU)

7. Pokaz sztuk walki

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

SALON FRYZJERSKI  w pracowni fryzjerskiej:

– koki, loki, upięcia, plecionki,

– fryzura w „5 minut”

2. „Makijaż dla nastolatki i nie tylko”

3. Stylizacja paznokci

TECHNIK SPEDYTOR

Prezentacja zawodu

Zaplecze zawodowe technika spedytora

TECHNIK TRANSPORTU KOLEJOWEGO

Prezentacja zawodu

Zaplecze zawodowe technika transportu kolejowego (PKP Przewozy Regionalne, PKP Cargo, sprzęt łącznościowy)

 

Poczytaj, jak rozwijają się nasze uczennice z Technikum Usług Fryzjerskich. Obejrzyj galerię zdjęć.

Wyjazd na międzynarodowe targi fryzjerstwa w Poznaniu – Beauty Vision LOOK

Uczennice Technikum Fryzjerskiego w najbliższy weekend (18-19 kwietnia 2015) wezmą udział w międzynarodowych targach fryzjerstwa. Taki wyjazd to idealna okazja by podejrzeć techniki profesjonalnych fryzjerów od zaplecza i zdobyć niezbędne doświadczenie.  Oprócz targów, uczennice będą miały okazję zwiedzić miasto Poznań.

Szkolenie fryzjerskie 2015 – Firma ESTEL Professional – „Barwy ESTEL II”

14 kwietnia uczennice Technikum wzięły udział w szkoleniu z nowoczesnych technik koloryzacji przeprowadzonym na produktach firmy ESTEL.

 Szkolenie prowadził edukator, stylista fryzur Antoni Krawczyk, który doświadczenie zdobywał w najlepszych akademiach na świecie np. Vidal Sassoon czy Tony&Guy. Obecnie szkoleniowiec współpracuje przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody oraz programach TV. Jak uczymy się od najlepszych można zobaczyć w galerii na  naszym facebook’u.

Dziewczęta biorą też udział w Salonie Kobiet organizowanym corocznie przez Starostę Powiatu Ełckiego.

Projekt „Z hiszpańskim doświadczeniem – staże zagraniczne dla uczniów szkół ZDZ w Białymstoku” finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Erasmus+. 

Uczennice ze szkół ZDZ w Białymstoku, ramach programu Erasmus+ z projektu „Z hiszpańskim doświadczeniem – staże zagraniczne dla uczniów szkół ZDZ w Białymstoku” wyjechały na staż do Walencji. Przez ferie uczyły się fachu fryzjerskiego od hiszpańskich mistrzów w renomowanych salonach/ akademiach fryzjerskich w Walencji. Do wyjazdu, wśród grupy fryzjerek ze szkół ZDZ zakwalifikowały się nasze 3 uczennice Ewelina, Judyta i Magda. Gratulujemy! 🙂

Eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego

W dniu 11.12.2014 r. odbył się międzyszkolny konkurs fryzjerski „Stylizacje i fryzury XX wieku”. Uczestniczki zaprezentowały stylizacje z lat 20′, 40′, 50′ 60′ 70′ i 80′. Widzowie przez chwilę mogli poczuć się jak na planie filmu „Śniadanie u Tiffany’ego.

I Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski Szkół ZDZ w Białymstoku

 19 lutego 2012 roku odbył się  Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski „Ślubny Kaprys”. Konkurs odbył sie w Białymstoku w sali bankietowej „Magnolia”. Patronat nad konkursem objął Prezes Zakładu Doskonalenia Zawodowego Pan Zdzisław Wilczko.

Do konkursu przystąpiły uczennice szkół ponadgimnazjalnych, kształcących w zawodzie technik usług fryzjerskich, między innymi z Białegostoku, Suwałk, Ełku i Giżycka. Wszystkie uczestniczki zachwyciły nas swoimi propozycjami, oczywiście najbardziej kibicowaliśmy uczennicy naszej szkoły Monice Karpio i Sylwi Dec, która wystąpiła w roli modelki. Propozycja stylizacji panny młodej przygotowana przez nasze uczennice zdobyła wiele słów uznania i gratulacji po zakończonym konkursie.

 Pokazy mody i wiele innych atrakcji czekało 8 marca na panie w Ełckim Centrum Kultury. Impreza odbyła się z okazji Dnia Kobiet.

Modowe show” przygotowały i zaprezentowały uczennice Technikum i Liceum Ogólnokształcącego ZDZ w Białymstoku z/s w Ełku. Widzowie oprócz kreacji mogli podziwiać fryzury zaprojektowane
i wykonane przez uczennice Technikum Fryzjerskiego ZDZ w Białymstoku z/s w Ełku.

Panie mogły zrobić sobie makijaż czy manicure, skorzystać z porad kosmetycznych, a także nabyć wspaniałą, ręcznie robioną biżuterię. Głównym punktem spotkania był pokaz mody, który obejrzało kilkadziesiąt osób. Imprezę poprowadził Jacek Kawalec, znany z serialu „Ranczo” i „Randki w ciemno”. W rolę modelek wcieliły się uczennice technikum i Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z/s w Ełku. Dziewczyny prezentowały się w strojach wieczorowych, koktajlowych i biznesowych pochodzących z ełckich butików.

 Randka z modą na Dzień Kobiet

„Randkę z modą” zorganizowano  w Ełckim Centrum Kultury. Impreza odbyła się z okazji Dnia Kobiet. Było zarówno coś dla ciała jak i dla duszy. Panie mogły zrobić sobie profesjonalny makijaż, manicure a smakoszki kawy mogły zdobyć tytuł domowej baristki. Jednak głównym punktem spotkania w ECK-u był pokaz mody. Sala Zebra zamieniła się w profesjonalny wybieg a w rolę modelek wcieliły się uczennice Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z/s w Ełku.  Dziewczęta prezentowały się w strojach wieczorowych, koktajlowych i biznesowych pochodzących z ełckich butików. Organizacja „Randki z Modą” było strzałem w dziesiątkę. Świadczyła o tym wypełniona do ostatniego miejsca sala Zebra – powiedziała Aneta Zamojska, kierownik Szkoły Artystycznej w Ełku. Imprezę poprowadził Jacek Kawalec, aktor znany z serialu „Ranczo” i prowadzący popularny niegdyś program „Randka w ciemno”. W przerwach podczas pokazu mody Kawalec żartował z ełczankami, a także śpiewał. Jacek Kawalec przyznał, że lubi występy przed kobietami. Pomimo małej awarii prądu, która miała miejsce podczas pokazu mody, panie które odwiedziły dziś Ełckie Centrum Kultury były zachwycone nie tylko przygotowanymi atrakcjami, ale również konferansjerem. Na zakończenie pokazu mody w Galerii Ślad odbyło się otwarcie wystawy młodej projektantki Moniki Baczyńskiej.

Fryzjerki z ełckiej szkoły w Walencji

5 uczennic z technikum usług fryzjerskich Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z/s w Ełku odbyło praktyki zawodowe w Walencji. W Hiszpanii były przez trzy tygodnie. Staż odbywały w profesjonalnych akademiach fryzjerskich. – Wyjazd był możliwy dzięki unijnemu programowi „Leonardo da Vinci”, który realizuje ZDZ – powiedział Kazimierz Raczyński dyrektor placówki. Uczestniczki wyjazdu Monika Karpia i Kamila Sirant przyznają, że oprócz zdobycia nowych doświadczeń zawodowych miały też okazję poznać nową kulturę. Podobny wyjazd zostanie zorganizowany również za rok. A już w kwietniu uczennice ZDZ wyjadą na największe w Polsce targi kosmetyczne i fryzjerskie do Poznania.

II Międzyszkolny Konkurs Szkół Fryzjerskich ZDZ w Białymstoku

Uczennica Techniku ZDZ w B-stoku z/s w Ełku laureatką konkursu fryzjerskiego „Kulturowa Awangarda”

Justyna Kołtek uczennica Techniku ZDZ w B-stoku z/s w Ełku, która uczy się w zawodzie technik usług fryzjerskich zajęła I miejsce w konkursie fryzjerskim „Kulturowa Awangarda”, który odbył się w Białymstoku w niedzielę 24 marca 2013. Do konkursu przystąpiła młodzież z całego regionu m.in. z Suwałk, Giżycka, Siemiatycz czy Warszawy. Zawodnicy w swych stylizacjach odwoływali się do malarstwa, teatru, tańca ale też mogli czerpać wenę z różnorodności kultur narodowych. Piękna Indianka, barokowa baronowa, kopia słynnej Madonny, tajemnicza gejsza. To tylko niektóre z dwunastu stylizacji fryzur, makijażu i stroju, które oceniało w niedzielę jury w II Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim „Awangarda Kulturalna”. Impreza odbywała się w białostockich Spodkach. Justyna Kołtek wykonała fryzurę i stylizację inspirując się kulturą „czarnego lądu”. Stylizacja odzwierciedlała m.in. dzikość, tajemniczość oraz drapieżność Afryki. Uczennica zachwyciła pomysłowością oraz profesjonalizmem wykonania stylizacji jury w składzie: przewodnicząca Katarzyna Blaszko (stylista i fryzjerka), Joanna Potocka (fryzjerka i charakteryzatorka), a także tancerze i choreografowie Wojciech Blaszko i Rafał „Rufi” Kamiński. Jury jednogłośnie zdecydowało, że najlepsza była stylizacja Justyny Kołtek z Ełku. Do konkursu Justyna przygotowywała się pod okiem pani Agnieszki Kosińskiej- n-la przedmiotów zawodowych w Technikum ZDZ w B-stoku z/s w Ełku. W roli modelki wystąpiła Magda Ciach również uczennica Technikum ZDZ w B-stoku z/s w Ełku. W nagrodę za zajęcie I miejsca uczennica otrzymała sprzęt fryzjerski i materały fryzjerskie o wartości 1500 zł.

Eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego

Długo oczekiwany Konkurs Świat Bajki już za nami, uczennicom klas I – IV Technikum usług fryzjerskich rzeczywiście udało się przenieść nas na chwilę do wspomnień z dzieciństwa.

Szkolenie z koloryzacji włosów z Antonim Krawczykiem

Antoni Krawczyk jest stylistą fryzur oraz właścicielem HAIR CLUB Warsaw Doświadczenie zdobył na najlepszych uczelniach na świecie tj. Vidal Sassoon, Tony&Guy itp. Współpracuje przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody oraz programach TV. Na co dzień pracuje w salonie z ludźmi i dla ludzi, odkrywa ich urodę i charakter. Część swojej aktywności poświęca na edukację innych, szkolenia stanowią ważne dni w jego działalności, kiedy oprócz przekazywania wiedzy innym sam inspiruje się poznając nowych ludzi.

Szkolenie z koloryzacji włosów z Elżbietą Bogdan

Pani Elżbieta doświadczenie zdobyła w najlepszych akademiach na świecie – Mahogany w Londynie, Ramiro Mata w Barcelonie oraz TONI&GUY w Hamburgu. Brała też udział w programach telewizyjnych, tj. Modna Moda czy też Top Model. Jako mistrz fryzjerstwa swoją aktywność chętnie poświęca na edukację innych, dzieląc się swoją wiedzą z innymi fryzjerami.
Było to kolejne szkolenie z cyklu doskonalenia umiejętności uczennic Technikum usług fryzjerskich.

III Międzyszkolny Konkurs Szkół Fryzjerskich ZDZ w Białymstoku

Nasza uczennica Zuzanna Gibniewska zdobyła pierwsze miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim ” Operowy Zawrót Głowy „. Inspiracją postaci dla zwyciężczyni była Królowa Abigaille z Opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego, osoba o silnej osobowości, waleczna, bezkompromisowa i wyniosła. Kreację jaką stworzyła Zuzanna i jej modelka Joasia Nowotka doskonale oddaje charakter postaci.

Nasza uczennica otrzymała  nagrodę w postaci miesięcznego stażu w charakteryzatorni Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz miesięczny staż połączony ze szkoleniem fryzjerskim w Salonie SUKCES.

Artykuł sponsorowany1 komentarz

  1. Natalia
    kw. 17, 2015 @ 15:33:18

    Zapraszamy również na poczęstunek wojskową grochówką!!!! 😉