Szalona jazda w Planet Cinema

22.05. Świat spustoszony przez wojnę nuklearną, bezprawie, futurystyczne pojazdy i spektakularne efekty specjalne – to zapowiedź powrotu kultowej serii filmów z lat 80. Mad Max w nowej odsłonie z Tomem Hardy’m premierowo zagości w Planet Cinemaw Ełku podczas maratonu filmowego 22 maja br.

W piątek (22 maja) o godzinie 22:00 w Planet Cinema w Ełku rozpocznie się szalona jazda w ramach maratonuMad Maxa – sagi filmowej przedstawiającej anarchistyczny i niepokojący krajobraz brutalnej społeczności pozbawionej reguł panujących w cywilizowanym świecie. Podczas tego wieczoru będzie można obejrzeć trzy produkcje z serii: Mad Max(1979), Mad Max – Wojownik szos (1981) oraz premierę tegorocznego hitu: Mad Max: Na drodze gniewu.

George Miller po 30 latach ponownie sięgnął do postaci wykreowanej wspólnie z Melem Gibsonem, wówczas jeszcze nieznanym aktorem, który jak głosi legenda przybył na casting poobijany po bójce w barze. Mad Max, opowiadający o policjancie drogówki, który wkracza na ścieżkę vendetty po tym jak gang motocyklowy zamordował jego rodzinę, stał się filmem kultowym, zachwycającym publiczność na całym świecie. Najnowsza część, czyli Mad Max: na drodze gniewu, korzystając z postępu technologicznego wniesie nową jakość do sagi. Recenzenci filmowi zagranicznych mediów zachwycają się produkcją, opiewając efekty specjalne, a nawet twierdząc, że film wyznacza nowe standardy, wedle których będą oceniane kolejne filmy akcji (Austin Chronicle). Niektórzy zwracają uwagę również na niezwykłą głębię filmu i rozwój postaci  (Chicago Sun-Times).

W najnowszym Mad Maksie nie zobaczymy już Mela Gibsona. W rolę byłego policjanta wcielił się Tom Hardy znany z filmów System (Child 44), Locke czy Mroczny Rycerz powstaje. Tym razem Max dołączy do grupy uciekinierów z Cytadeli, którzy będą przemierzać świat wyniszczony wojną i walką o źródła energii, zamieszkiwany przez zanarchizowane społeczeństwo. Za buntownikami ruszy jednak pościg gangu motocyklowego wysłanego przez rozwścieczonego bandytę – ImmortanaJoego.

Bilety na wydarzenia są dostępne w kasie kina w cenie 29 zł w przedsprzedaży oraz 33 zł w dniu maratonu.