Stylowo i funkcjonalnie, czyli jak zaaranżować salon fryzjerski

W urządzaniu salonu fryzjerskiego nie ma rzeczy nie ważnych. Na wygląd salonu wpływa wiele czynników. Poza rzeczami powiązanymi z higieną i estetyką (czysta podłoga, urządzenia, fotele), istotna jest również aranżacja pomieszczenia. Poza ładnym wystrojem klienci patrzą również na umeblowanie.

Fotel fryzjerski – król pozytywnego odbioru salonu

Wybierając meble fryzjerskie warto zwrócić uwagę na fotel. To na jego podstawie klient wyrabia sobie pierwszą opinie o salonie. Rozsiadając się wygodnie podziwia jego wystrój, zwracając przy tym uwagę na każdy szczegół. Od czystości akcesoriów fryzjerskich, lustra, podłogi i stanowiska roboczego może wystawić nam stosowną opinię.

Fotel jako mebel wypoczynkowy do salonu fryzjerskiego powinien być wykonany z materiałów łatwych do utrzymywania czystości. Profesjonalne fotele są najczęściej wykonywane ze sztucznej skóry. Dzięki czemu można ją z łatwością wyczyścić np. z farby.

Różny wzrost klienta sprawia, że fryzjer potrzebuje mebla ze swobodną regulacją wysokości. Elastyczne zmiany można wykonywać przy pomocy profesjonalnej pompy. Najlepsze meble do salonów fryzjerskich posiadają pompy hydrauliczne. Za ich pomocą fryzjer jest w stanie zmienić regulacje fotela bez proszenia klienta o powstanie. W przypadku pompy gazowej sytuacja jest odwrotna. Klient musi wstać, aby móc dostosować wysokość do wzrostu siedzącego.

Konsoleta fryzjerska – profesjonalna pomoc w trakcie pracy

Słowo konsoleta kojarzy nam się z pracą Dj-a. Nic bardziej mylnego. Profesjonalne konsolety są wykorzystywane w salonach fryzjerskich na wiele różnych sposobów. Gdybym jednym zdaniem można było opisać konsolety definicja brzmiała by następująco: konsoleta – to rodzaj mebla porządkowego do salonu fryzjerskiego.

W zależności od modelu konsoleta może przypominać zbiór szafek połączonych ze sobą blatem i lustrem. Ich ilość zależy od upodobań właściciela salonu. Możemy spotkać konsolety np. z 4 szufladami. Popularne są także konsolety z jedną szafką i górną szufladą. Niektóre rodzaje konsolet są połączeniem stołu roboczego i lustra.

Konsolety jako meble do salonów fryzjerskich mogą występować formie dużego lustra z dołączoną półką. Ten rodzaj konsoli przypomina swoim wyglądem ozdobną ściankę. Stanowi ciekawe wypełnienie pustych ścian w jednolitym kolorze.

Niektóre zestawy konsoli są zbudowane z pojedynczych części. Najczęściej komplet składa się z lustra oraz pasującego stołu. W zestawach stół może zostać zastąpiony funkcjonalną półką na akcesoria fryzjerskie.