„Skrzypek na dachu” – prezent na Dzień Matki

Opera i Filharmonia Podlaska przygotowała specjalne prezenty z okazji Dnia Matki! Od dziś do 26 maja bilety na „Skrzypka na dachu” Jerry’ego Bocka można kupić w wyjątkowej cenie. Ponadto tradycyjny bilet można zastąpić zaproszeniem ze specjalną dedykacją dla Mamy!

PLAKAT DZIEN MATKI_2016_RGB-01Tylko do 26 maja bilet na wszystkie majowe i czerwcowe spektakle „Skrzypka na dachu” można kupić z 26-procentowym rabatem. Warto pomyśleć o takim prezencie – to jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych musicali świata, z niezapomnianymi przebojami: „Gdybym był bogaczem”, „Anatewka”, „To świt, to zmrok”.

W ramach akcji jedna osoba może zakupić maksymalnie 5 biletów.

Zachęcamy do skorzystania z promocji. „Skrzypek” grany jest na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej tylko do końca czerwca. Potem żegnamy się z tym tytułem, to ostatnie spektakle!

„Skrzypek na dachu” Jerry’ego Bocka w maju i czerwcu na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. To ostatnia okazja tej zobaczenia tej niezwykłej inscenizacji – już 19 czerwca pożegnamy się z tym musicalem.

– To nieprawdopodobne przedstawienie – mówi Grzegorz Szostak, występujący w roli Tewjego Mleczarza w „Skrzypka na dachu” Jerry’ego Bocka. – Każdy z nas znajdzie w sobie kawałek Anatewki, bo ona jest w naszych umysłach. Cudowna komedia i jednocześnie przejmujący dramat.

https://www.youtube.com/watch?v=S65IehBCjpk

W niewielkiej, zamieszkałej przez Żydów ukraińskiej wsi Anatewka żyje ubogi mleczarz Tewje. Życie wypełniają mu przyjacielskie dysputy z Bogiem, kłótnie z żoną Gołdą i kłopoty, których przysparza mu pięć dorastających córek. Dziewczęta, jedna po drugiej, zakochują się w niewłaściwych mężczyznach: od bogatego rzeźnika wolą ubogiego krawca czy lewicującego studenta. Za nic mają tradycję, która dla ich ojca jest sprawą najistotniejszą, bo jak powiada Tewje: „bez niej życie wyglądałoby tak chwiejnie, jak skrzypek na dachu”. Tewje jest cudownym ojcem i pozwala ukochanym córkom dokonywać samodzielnych wyborów. Szczęście w Anatewce trwa krótko. W carskiej Rosji atmosfera wokół Żydów niebezpiecznie gęstnieje i wkrótce maleńka wspólnota musi szukać innego miejsca na ziemi.

Białostocki „Skrzypek na dachu” wskrzesza atmosferę sztetl z początku XX wieku – miasteczka zamieszkanego przez szczęśliwie i harmonijnie współżyjących ze sobą ludzi różnych kultur, wyznań i obyczajów. Ten magiczny i odchodzący w niepamięć świat odczytany zostaje przez dylematy naszej rzeczywistości, przemieniając się w liryczny, współczesny moralitet.

„Skrzypek na dachu” to nie tylko uniwersalna przypowieść o szczęściu i cierpieniu, starym porządku odchodzącym na zawsze w przeszłość i wartościach, które żyją dzięki wyznającym je ludziom. To również olśniewające widowisko, które urzeka scenografią rodem z obrazów Marca Chagalla, bawi subtelnym humorem i zapada w pamięć dzięki przebojom takim jak „Gdybym był bogaczem” („If I Were A Rich Man”), „Anatewka”, „To świt, to zmrok” („Sunrise, Sunset”).

Doskonała obsada aktorska, malowniczość scenografii, uroda i wdzięk scen zbiorowych, niezwykła dramaturgia, efektowne rozwiązania inscenizacyjne oraz porywająca muzyka w wykonaniu Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej po raz kolejny tworzą wspaniałe potwierdzenie legendarnego już fenomenu „Skrzypka na dachu” – niekwestionowanego arcydzieła gatunku.

Zapraszamy na „Skrzypka na dachu”! Musical będzie grany do 19 czerwca.

Więcej: http://www.oifp.eu/pl/2013-02-13-15-10-4/skrzypek-na-dachu/icalrepeat.detail/2016/05/06/1456/-/skrzypek-na-dachu.html

Fot. M. Heller.