Sklep z akcesoriami do jogi – co możesz w nim kupić?

Zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane czasem potrzebują wsparcia podczas ćwiczeń. Joga jest dla osób w każdym wieku, jednak niektóre asany wymagają więcej praktyki ze strony osoby ćwiczącej. Warto znaleźć sklep z akcesoriami do jogi, dzięki któremu łatwiej będzie wykonać różne pozycje. Z tego artykułu dowiesz się, które akcesoria w sklepie jogowym są szczególnie przydatne do uprawiania tego sportu!

Zdjęcie autorstwa Elly Fairytale z Pexels

Sklep z akcesoriami do jogi – co powinien zawierać?

Często różne akcesoria do jogi nie znajdują się w typowych supermarketach, dlatego warto znaleźć sklep z akcesoriami do jogi, który będzie odpowiednio wyposażony w potrzebne do praktyki rzeczy.

Oto akcesoria, które można znaleźć w jogowym sklepie:

  • maty do jogi

Ciężko mówić o praktykowaniu jogi bez porządnej maty. Jest ona podstawowym sprzętem każdej osoby uprawiającej jogę. Maty do jogi różnią się wielkością, grubością oraz materiałem, z którego są wykonane. Wielkość maty powinna być uzależniona od wzrostu osoby praktykującej. Grubsze maty są dobrym wyborem dla osób z bolącymi kolanami. Jednymi z najlepszych materiałów mat do jogi są: mikrofibra, PVC oraz naturalny kauczuk.

  • pokrowiec na matę

Niezależnie czy zabierasz matę w podróż czy praktykujesz na niej tylko w domowym zaciszu, warto wyposażyć się w pokrowiec na matę. Uchroni to matę od jakichkolwiek zadrapań czy zanieczyszczeń. Można również wybrać pokrowiec na matę, który będzie miał dodatkowe kieszenie na inne akcesoria jogowe.

  • klocki i pianki

Czujesz, że Twoje ciało potrzebuje rozciągnięcia? Na początku praktyki warto zainteresować się klockami i piankami, które pomagają bezpiecznie wchodzić głębiej w różne pozycje. Są szczególnie pomocne dla osób, które nie są wystarczająco rozciągnięte. Można regulować wysokość klocków poprzez różne ich układanie. Klocki mogą być wykonane z drewna dębowego, bukowego lub sosnowego.

  • koce

Koce są szczególnie polecane osobom praktykującym wolniejsze style jogi, takie jak yin yoga. Otulają ciało podczas relaksacyjnych asan np. w pozycji savasana. Co więcej, wełniane lub bawełniane koce zapewniają doskonałą amortyzację stawów w pozycjach klęczących i leżących.

  • koła do jogi

Jogi i nuda nie idą ze sobą w parze! Koła do jogi stanowią ciekawe urozmaicenie zajęć. Można znaleźć je w coraz więcej sklepach z akcesoriami do jogi. Szczególnie pozytywne korzyści ze stosowania koła do jogi odczują osoby, którym zależy na pogłębieniu ćwiczeń w pozycji wyprostowanej oraz na otwarciu klatki piersiowej.

Podsumowanie informacji o sklepie z akcesoriami do jogi

Wybierając swój sklep z akcesoriami do jogi warto zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane oraz na opinie o sklepie. Sklep jogowy powinien być wyposażony w podstawowe i bardziej zaawansowane akcesoria, które pozwolą Ci komfortowo i progresywnie praktykować jogę.

Joga online – prezentmarzen.com/joga-online/