Romantyczny wystrój pokoju

Wystrój pokoju w stylu romantycznym powinien być utrzymany w jasnych, pastelowych barwach i urządzony w subtelny, artystyczny sposób. Taki pokój stwarza atmosferę, która sprzyja wypoczynkowi i relaksowi oraz optymistycznie nastraja do życia.

vintage-635262_1920Romantyczne okna

Okna to jeden z najważniejszych elementów, dzięki którym pomieszczeniu można nadać romantyczny charakter. Można w nich zawiesić dekoracyjne zasłony lub zamontować żaluzje plisowane z ozdobnej tkaniny. Z parapetu można urządzić przytulny kącik do czytania. Należy go w tym celu przedłużyć i zabudować przestrzeń pod nim tak, żeby można było wygodnie usiąść w oknie, opierając się plecami o ścianę. W takim kąciku można ułożyć ozdobne poduszki i zawiesić półkę na kwiaty.

Romantyczne ściany

Idealnym wyborem do romantycznego pokoju jest tapeta w delikatne kwiatowe wzory, może być ona gładka lub o urozmaiconej fakturze. Osoby, które nie lubią tapet, mogą zdecydować się na jednolite ściany pokryte farbą. Najlepiej, żeby była to farba biała, kremowa, jasnoróżowa, liliowa lub błękitna. Na ścianach można powiesić obrazy, zdjęcia oraz duże lustro w ozdobnej ramie.

Meble w romantycznym pokoju

Do pokoju w stylu romantycznym doskonale pasują meble w stylu prowansalskim: drewniane pokryte białą bejcą. Rama łóżka w takim pokoju może być wykonana z metalu pokrytego białą emalią. W kąciku, w którym wisi lustro, można ustawić emaliowany stojak na miednicę oraz emaliowany dzbanek. Mogą one pełnić rolę dekoracji. Stojak na miednicę może też stanowić podstawkę pod doniczkę z kwiatami lub po dorobieniu blatu – oryginalny stolik. Obok niego można postawić toaletkę. Zamiast tradycyjnego biurka warto wybrać sekretarzyk. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy przestrzeń w pomieszczeniu, ponieważ po zakończeniu pracy, blat sekretarzyka można złożyć.

Lampy i oświetlenie nadające wnętrzu romantyczny nastrój

W romantycznym wnętrzu powinny znaleźć się lampy z tradycyjnymi kloszami. Ciepłe, lekko rozproszone, miękkie światło w pokoju zapewnią płócienne abażury osłaniające górną lampę. Mogą one być lekko drapowane. Przytulny nastrój w pokoju pomoże też stworzyć lampka nocna lub stojąca lampa ustawiona w kąciku do czytania.

Zobacz także: Jak stworzyć przytulną atmosferę w stypialni