Rock na Bagnie VI, Goniądz nad rzeką Biebrzą, czyli „nowy Jarocin”

1-2.07. Rock na Bagnie to festiwal wspierający niezależną, oraz undergroundową scenę muzyczną. Istniejący od 2010 r. festiwal stał się już wizytówką Podlasia, zdobywając m.in tytuł najlepszego produktu turystycznego województwa podlaskiego w 2015 r. przyznawany przez Marszałka Województwa oraz Prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej. Oprócz lokalnych władz i mieszkańców festiwal doceniają oczywiście fani niezależnego rocka nazywając go „nowym Jarocinem”, natomiast tygodnik „WPROST”  przyznał festiwalowi 3 miejsce w rankingu 21 miejsc na świecie które warto odwiedzić w 2016 r.

plakat RnB 2016 Antualny 1To podczas tej imprezy miały miejsce powroty takich legend lat 80-tych jak TZN-XENNA, PROCESSS, CZTERECH KOPNIĘTYCH I FRED czy znanego w środowisku dokumentalisty i fotografa warszawskiej sceny punk rockowej lat 80tych Andrzej Talewicza. Organizatorzy obiecują, że atrakcji nie zabraknie i tym razem, gdyż podczas VI edycji festiwalu, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2016 r. na plaży miejskiej w Goniądzu zobaczymy całą gamę znanych i szanowanych wykonawców niezależnego i undergroundowego rocka na czele z takimi tuzami jak m.in.:

– PETER AND THE TEST TUBE BABIES – zespół który m.in. obok EXPLOITED i G.B.H tworzył drugą falę brytyjskiego punk rocka na początku lat 80.

– MALEO REGGAE ROCKERS – czołowy przedstawiciel nurtu reggae w Polsce

– CLOSTERKELLER – jedna z najważniejszych grup polskiego rocka gotyckiego

–  PROLETARYAT – jeden z klasyków polskiego rocka.  Zespół, który w oryginalny sposób połączyła punk rock z metalem.

logo przezroczyste– KONIEC ŚWIATA – bardzo popularny w ostatnim czasie band łączący elementy rock’n’roll, punk, reggae, ska, folk

– GA-GA/ZIELONE ŻABKI – niezwykle popularna punkowa kapela z Jawora

– LENIWIEC – rock’n’roll, punk, reggae, ska, folk na wysokim poziomie

– TZN-XENNA – legenda punk lat 80

–  KARCER – identycznie jak TZN XENNA

– INKWIZYCJA – jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny HC/punk

– ACAPULCO – laureat FMR Jarocin 1986

– IVO PARTIZAN – laureat FMR Jarocin 1985

– ON THE JOB – oi/punk ze Szwecji

– THE CUFFS – rock’n’rollowy powrót po 5 latach

– Dużą atrakcją dla sympatyków brzmień lat 80tych będzie z pewnością występ zespołu Darka Duszy REDAKCJA, gdyż oprócz premierowych utworów z najnowszej płyty Redakcji „Polskie Piekło” Dusza zapowiedział dłuższe sety swoich wcześniejszych zespołów: ŚMIERĆ KLINICZNA i ABSURD.

Oczywiście jak zwykle nie zabraknie wykonawców typowo undergroundowych: DRAH, BLITZED, ON2B, WERWOLF 77, ZDROWIE NA BUDOWIE BAND, PRZECIW, MARTIM MONITZ, FAT FINGERS, THE BASTARD, OSTROV, LAZY CLASS, ZBEER, RATRACE…  To nie koniec listy, gdyż do składu dojdzie jeszcze zespół wyłoniony z przesłuchań odbywających się w warszawskim Ośrodku Kultury Ochota w ramach projektu „Grunt to Bunt”.

Oprócz koncertów  organizatorzy jak zwykle przygotowali wiele innych atrakcji: spotkania z ciekawymi ludźmi „sceny” i autorami książek: Paweł „Konjo” Konnak, Andrzej „Kaczor” Kaczkowski, Darek Dusza, Piotr „Pietia” Wierzbicki, kino festiwalowe, wystawę fotografii Andrzeja Talewicza, oraz turnieje sportowe, jarmark i giełdę starych płyt. Do tego nieskazitelna okolica Biebrzańskiego Parku Narodowego na terenie którego odbywa się festiwal, oraz położona nieopodal Twierdza Osowiec są dodatkowymi atutami skłaniającymi do odwiedzenia Goniądza w pierwszy weekend lipca.

Karnety na festiwal są dostępne poprzez portale TICKETPRO, KUP BILECIK i BILETOMAT.PL .

Więcej informacji:

www.rocknabagnie.com.pl

www.facebook.com/RockNaBagnieofficial