Recital organowy w kościele NSJ w Ełku

27 lipca w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się recital organowy prof. Andrzeja Chorosińskiego. Prof. Chorosiński to  polski organista, improwizator, profesor zwyczajny i były rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, doktor honoris causa koreańskiego Keimyung Chopin University.

Artysta w 1972 uczestniczył w kursie mistrzowskim w zakresie gry na organach w Belgii i otrzymał nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Organowej w Kilonii. Koncertował w wielu krajach Europy, oraz w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Korei Południowej i Japonii. Występował m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Koncerthuset w Sztokholmie, Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedrze Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Aula im. Pawła VI w Watykanie, Katedra św. Patryka w Nowym Jorku. Dokonał wielu nagrań dla radia i telewizji w kraju i za granicą, nagrywał płyty dla wielu firm fonograficznych. W 2003 płyta CD nagrana przez niego w Bazylice w Licheniu otrzymała tytuł „Podwójnej Platynowej Płyty”.

Repertuar Andrzeja Chorosińskiego obejmuje muzykę baroku i romantyzmu oraz transkrypcje (częściowo dokonane z Marianem Sawą) utworów Antonio Vivaldiego (Cztery pory roku), Camille Saint-Saënsa (Danse macabre), Modesta Musorgskiego (Obrazki z wystawy) i Paula Dukasa (Uczeń czarnoksiężnika).

PROGRAM KONCERTU:

 1. Mieczysław Surażyński – Capriccio
2. Carl Ph. E. Bach – Sonata g – moll
/Allegro moderato-Adagio-Allegro/
3. Johann Sebastian Bach – Passacaglia c – moll /BWV 582/
4. Cesar Franck – Andantino g-moll
5. Fryderyk Chopin – Ballada F- dur /transkr A.Chorosinski/
6. Mieczysław Surażyński – Toccata fis – moll

 

Termin:

27 lipca 2014,  godz. 19.00

Miejsce:

Kościół Najświętszego Serca Jezusowego

Wstęp wolny