Puzzle – pomysł na prezent, który zawsze się sprawdza

Prezenty można podzielić na dwa typy – na te, które są ryzykowne, ale mogą wywołać ogromne pozytywne emocje, jak i na te, które są bezpieczne i zawsze się sprawdzą. Jeśli preferuje się drugą opcję, a do tego szuka się upominku, który jest uniwersalny również pod kątem wieku, istnieje idealne rozwiązanie. Bardzo dobry przykład stanowią puzzle – doskonałe zarówno dla dzieci i dorosłych. Jakie są ich rodzaje i jak wybierać puzzle? Odpowiadamy na podstawie oferty Castorland – jednej z nagradzanych marek, wydawanej przez firmę Castorland, która oferuje szeroki wybór puzzli zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Zdjęcie autorstwa Kampus Production z Pexels

Jakie są rodzaje puzzli?

Mało kto zdaje sobie sprawę, że puzzle dzielą się na różne rodzaje. Jeśli nie jest to nasze hobby, zazwyczaj kojarzone są one po prostu z prostymi układankami, które przedstawiają jakiś obraz lub grafikę. Nic bardziej mylnego – puzzle dzielą się na różne rodzaje, biorąc pod uwagę kilka aspektów. Jest to na przykład materiał wykonania, co w największej mierze wpływa na cenę, wielkość, wzór i kolorystyka, ale co najważniejsze – również przeznaczenie. Jak potwierdza szeroka oferta Castorland, istnieją puzzle typowo rekreacyjne, hobbystyczne, ale również specjalny typ – puzzle edukacyjne dla dzieci, które działają pozytywnie na motorykę. Nieco inaczej będą również wyglądać puzzle, które są wykonywane na coraz bardziej popularne zawody w układaniu puzzli na czas – dla takich entuzjastów, muszą to być naprawdę nietypowe okazy. Nie bez znaczenia jest oczywiście również ilość elementów, która ma kolosalne znaczenie, jeśli chodzi o stopień trudności.

Puzzle dla dzieci a dorosłych – czym się różnią?

Patrząc na ofertę Castorland (https://3xk.pl/firm-pol-1435323838-CASTORLAND.html), wydaje się, że podstawowa różnica dotyczy przede wszystkim wzorów. Na pierwszy rzut oka trudno zobaczyć inną. Rzeczywiście tak jest – niełatwo sobie bowiem wyobrazić, że małe dziecko układa puzzle z grafiką dedykowaną dla osoby dorosłej. Odwrotne zdarza się częściej – dorośli lubią bowiem wracać do lat dziecięcych, traktując to jako swoisty relaks.

Kluczowa różnica to jednak nie tylko obraz, jaki trzeba ułożyć, ale przede wszystkim wspomniany wcześniej stopień trudności. Puzzle dla dzieci zwykle składają się po prostu z mniejszej ilości elementów. Wśród oferty dla dorosłych można znaleźć trudniejsze odpowiedniki, dobierając puzzle według stopnia trudności.

Jak wybrać puzzle na prezent?

Wybierając puzzle dla bliskiej osoby, należy przede wszystkim pomyśleć o jej poziomie zaawansowania. Nie ma sensu wybierać na przykład cudownego obrazu, który składa się z 1000 elementów dla kogoś, kto będzie je układać pierwszy raz. Lepiej zrobić to, gdy się „wkręci”. Z kolei osoba, która jest bardziej zaawansowana, będzie nudzić się, jeśli podaruje jej się puzzle, które nie stanowią dla niej wyzwania. Oczywiście ułoży je, ale może pozostać jej pewien niedosyt. Grafika jest zatem na drugim miejscu. Szczególną uwagę należy przykładać do wyboru puzzli dla dzieci, aby je zachęcić, a nie zniechęcić. W razie wątpliwości zawsze można zapytać o radę specjalistów ze sklepu oferującego puzzle Castorland, którzy na pewno pomogą dobrać odpowiedni egzemplarz.